Hirdetés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Barthezz2 #7402 üzenetére

    23Hz-et kell választani a VGA képfrissítési frekijénél 24.976 fps-es (24p) film esetén, MPC-HC-baj a ctrl+j megnyomása esetén látni fogod az fps/képfrissítési freki gráfon, hogy párhuzamos a piros (fps) és zöld (Hz) csík, akkor van szinkronban a videoval a képfrissítés, ha nem párhuzamos, akkor nem megfelelő a kadencia, ami képakadozáshoz (judder) vezet

    a 24p lejátszási módot a 4850 támogatja, tehát ez nem lesz gond, a fórumon kívül a cikkem 3. és 4. oldalát olvasd el ha tudod

    az MPC-HC azt is jelzi a felső sorokban ekkor, hogy a VGA hány Hzen megy és a video fps-e mennyi, itt látsz két példát:

    1., 23.976 fps és 24 Hz -> rossz kadencia (tüske a grafikonon, azaz egy akadás tapasztalható ekkor 1/0.024, azaz 41.67mp-ként)

    2., jó kadencia, 23.976 fps és Hz

    amúgy minden mást jól csinálsz, ahogy leszűrtem, de ez a menete:
    - 23Hzre állítod a VGA-t

    - scalinget kihúzod 0%-ra (ezt meg fogja jegyezni a VGA driver, nem szükséges mindig megcsinálni)

    -TV-n a neked megfelelő képprofilt kiválasztod, amiben beállítod az 1:1 pixel mappinget is, ami a "nem méretezett"* képmód

    - a HDNM-et bekapcsolhatod, de csak "minimum" állásban javasolt, "közepes" és "magas" esetén képhibék lesznek, mert nem túl jól megvalósított a Philipsek de-judder képjavító algoritmusa, azaz a virtuális képkockák, amiket beszúr az eredetiek közé nincsenek a helyzet magaslatán... egyébként 24p video esetén egyik teszter sem ajánlja a 100Hz feature bekapcsolását, de az érem másik oldala, hogy akkor meg ugye ugrott a jobb mozgóképfelbontás (300 sor helyett kb. 800), valamint kis túlzással akkor vehetett volna az ember 50Hzes TV-t is...- MPC-HC és film indít -> ctrl+j-vel ellenőrzöd, hogy OK-e, (a ctrl+j 4. szeri megnyomásával eltűnik az OSD info)

    - enjoy :)

    * ennek megnevezése eltérhet, mert gyártófüggő

    ha netezel, játszol, stb., akkor meg 1920x1080@60Hz-re a VGA-t, TV-n PC mód be (ekkor minden képjavító, köztük a HDNM is kikapcsol, kiszürkül a menüben, ez normális), képarányt 16:9-re, CCC-ben scaling 0%

    kérdés: még a 32PFL8404 esetében engem az zavart, hogy egy bemenethez csak 1 custom képprofilt mentett el a TV, ez így van az 5605 esetén is? azaz a gyári képprofil presetek (Mozi/Film, Játék, t@kömtudja még milyen elnevezésűek) nem írhatóak felül

    ha valamit elállítottam, az rögtön a TV custom képprofilba mentődött...persze jó, ha netezéshez, játékhoz és filmezéshez elég neked 1 (a bekalibrált) képprofil, nekem nem volt az, mivel pl. böngészéshez túl sok volt a panel háttérvilágítása a bekalibrált képprofil esetében, és csak filmezéshez használtam volna a bekalibráltat... a Samsungom meg szépen megjegyzi az összes felbontás/képfrissítés kombóhoz a beállított értékeket, sőt, a gyári presetek is elállíthatók, majd defaultra visszaállíthatók

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák