Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stihl024

    junior tag

    válasz 4-18xt #2785 üzenetére

    Ártani nem ártasz ,sőt. De gondolj bele mennyire életszerű egy olyan embernek aki reggel 7 kor beindítja a gépet -18.00 kor lejár a műszak hazamegy ,vacsorázni akar fürdeni és még az asszonnyal is vannak tervei. Nem életszerű egy építő iparban hétfőtől péntekig-szombatig?- dolgozó átlagos embernek. Én pl minden szombaton is dolgozok -kivétel nélkül. Elméletileg a láncot sem reszelhetnéd a saját vezetőjébe ,áztathatod babusgathatod ha a vasreszelék utána meg beletapad az olajba. Én ha szöget fogok ott helyben reszelek ,ritka az, hogy cserélem a láncot. De ahogy elnézem a videókat a "vérprofi" favágók is büszkén beverik a mini satukat a tuskóba és megreszelik de az is lehet csak a videó kedvéért ,és a valós helyzetekben-cserélik a láncot. Fakitermelő lennék én biztos nem 1/gép lánccal mennék. Ha nagy ritkán megyek tűzifát darabolni valahova akkor is 2 láncot viszek minden géphez. Gépeket amit tudom, hogy jó darabig nem használom -lánc le eltakarít-benzinben elmosom és beteszem dobozba. Gépeket is dobozban tárolom. Azokat a gépeket amiket legalább 2 naponta indítom ,akkor veszem le a láncot amikor cserélem. Meglazítás akkor játszik ha 1-2 hét vagy egy hónapra nem fog kelleni. Gumiházas csapágyak maxra összenyomva kell, hogy legyenek a helyükön én is azt hittem más videós beszámolója alapján van köze a rezgéscsillapításhoz de valójában azért gumírozott hogy ne tudjon megforogni és a mikrórezonancia ne mángorolja a henger fém részeit. Stihl 230-250 betegség csapágy felmángorolja a henger anyagát és az új csapágyat sem tudod beszorítani. Ezért tartom jobbnak a Hq340-350 gépeket.

Új hozzászólás Aktív témák