Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz Csabroncka #11342 üzenetére

    Nem elvi bajom volt a hitellel (na jó egy kicsit elvi is a bajom, hiszen a hitel már az, amikor az ember tovább nyújtózkodik, mint a takaró ér. de talán a lakás és bizonyos esetekben az autó lehet egy általánosabb kivétel (extrém kivétel, ha nagyon szar helyzetben megdöglik a mosógép/tűzhely/stb. és olcsóbb az áruhitel törlesztő, mint mosodába járni/nem otthon főzni/stb.), hanem a banki hülyeségek maceráitól és az összes ismerőstől jövő "csak a ***** bankhoz ne menj" (minden egyes bankra volt negatív tapasztalat), nekem is az lett, de leginkább az ügyintézővel. (És én tényleg nagyon-nagyon ráfeszültem mindenre és még így is negatív a tapasztalat).
    És már tényleg csak 1-2 milliónyira voltam a legolcsóbb élhető méretű, élhető fekvésű paneltól, amikor bumm megugrottak az árak... Ekkor lett hitel, és ha már úgy is kellett a hitel, akkor már elsősorban válság előtti "újépítésűt" kerestem és nem panelt.

    Ugyanakkor amiatt, amilyen szarok a bankok, hülyék az ügyintézők teljesen meg tudom érteni, hogy valaki nem akar valami olyanba belemenni, amit nem lát át. (Persze ő lesz az, akit nem is kell kimenteni.)

    De a "szükséges rossz", azért nem egy természeti törvény. Nincs az sehol lefektetve hogy a lakhatásnak olyan drágának kell lennie, hogy vagyon, vagy hitel kell hozzá. Lehetne az is a norma, hogy mindenkinek az első lakás ingyen van (nyilván sok-sok megkötéssel és feltétellel), ahogy pár évvel ezelőtt volt ez az első diplomával is.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák