Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • |AP|

    veterán

    válasz attiati #6833 üzenetére

    jó cikk, meg az előző is. Építészként már leírtam itt korábban, hogy ugyanezeket a gondokat látom (és nem, nem a saját megélhetésem féltem, az már úgysincs sehol :) ). Egyelőre senki, de senki nem látja milyen következményei lesznek ennek a káosznak. Pontosabban de: megvesztegetések, korrupció, pereskedések...
    Pár hónapja még olyan előadáson vettem részt, ami arról szólt, hogy 2018-tól csak olyan épület (családi ház is!) kaphat használatbavételi engedélyt, amelynek az energiafelhasználása közel nulla (nem kell szó szerint érteni, bizonyos képletek alapján számolva). Erre most megkapjuk azt, hogy csak építkezés közben, vagy után lehet leellenőrizni, hogy mit is tud a ház. Nem hinném, hogy minden egyes építkezést végig fog követni az építésfelügyelet. Amit meg mégis ott majd jönnek a borítékok...
    A lakásárakhoz meg...aki megveszi a mesterségesen gerjesztett, irreálisan magas áron a lakást, az meg is érdemli. Bár továbbra is azt gondolom, hogy 10 éven belül majd "összedobjuk nekik" a veszteségüket.
    Mindenesetre én a 2-es ponthoz tartozok... Lakást szerettem volna venni, de egyre jobban elbizonytalanodok, hogy beugorjak-e a mókuskerékbe ilyen feltételek mellett. Viszont az albérletpiac is megőrült, úgyhogy egyszerűen nincs jó választás...

Új hozzászólás Aktív témák