Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz _BM_ #4750 üzenetére

    Igen ezt megtaláltam, de 95 és 98 közötti időszak ismeretlen.

    a ksh adatai szerint 1991-94 között másfélszereződtek az árak (de ők is csak Express újságból dolgoztak, minden évben a szeptemberi példányokból és a kínálati árakat nézték. Így az 1990-es év nagy része kiesik. Ha jól értettem, akkor a fővárosi lakásárakat nézték)

    találtam egy phd értekezést: Az 1995 óta tartó
    lakóingatlan áremelkedés mérése és okai

    Ebben szintén vannak újsághirdetésből vett adatokra támaszkodó saját elemzések az 59. oldalon. (káposztásmegyeri lakások árai). 1995-től indul. Nem látszik a pontos adat a diagramon, de 95-98-ig kb 10%-os áremelkedést mutat.

    98-tól 2012végéig pedig az fhb lakásárindex kiadvány áll rendelkezésre: 3,6szeres áremelkedést mutat erre az időszakra (de ez szerintem országos, nem fővárosi)

    Ebből összerakva egy durva becslést kb 6szorozódtak a lakásárak 1990-2012 között? kevésnek tűnik

    Találtam a ksh oldalán egy lakásépítés költség indexet (2001-2012). Érdekes, hogy ebben az időszakban 60%-kal lett költségesebb lakást építeni. Érdekes, hogy az fhb lakásárindex kb ennyivel nőtt ebben az időszakban. A válság előtti időszakban kicsit előresiettek a lakásárak a lakásépítési költséghez képest, de a válság helyrehozta az árakat. Ebben az időszakban már csak a lakásépítés költségeinek emelkedése tudott érvényesülni az árakban?

    A phd tanulmányban vannak nemzetközi adatok a 14. oldalon. Nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak az adatok, de 1995-től 2006-ig mutatja az ingatlanárak emelkedését egyes országokban. Érdemes megnézni azt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák