Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrSoul

    őstag

    Sziasztok!
    Bocs, de nem olvastam végig a topicot, és visszatérnék egy kicsit az eredeti témához :) (mert kicsit a politika felé ment el a dolog, amit megértek, elkerülhetetlen).
    Először: együttérzek mindenkivel, és sajnálom őket. Én is minimálbérért dolgozom, feleségem Gyes-en, 30nm-ben lakunk (saját lakás), 1 gyerek és most januárba jön a következő. Mindegy, valahogy megleszünk. Mi bővíteni szeretnénk: a lakásunk már eleve tetőtérben van, tehát a fal mögött egy nagy tetőtér van: bár egy csomó mindennel (csövek, tartályok stb). Tehát nem lesz olcsó egy bővítés, régi belvárosi lakás, biztos a tetőszerkezeten is kell erősíteni egy kicsit... De nem ez a lényeg: mi olyan 35 nm bővítésre gondoltunk. Ha a munkálatok úgy 6, max 7Millába kerülnének, még megéri szerintem, mert egy 65-70nm-es lakásunk lenne a belvárosban, nagyon jó,szép helyen (bár tetőtéri). Csak a padlásrészt kéne locsón megvennünk a Társasháztól (olyan 20K/nm re gondoltam, remélem reális;max 30K-ig).
    De: pénzünk nem igen van. Csak jelzáloghitel jöhet szóba szerintem. Én úgy tudom, hogy a fedezetet nyújtó ingatlan becsült értékének a 60%-a a hitel. A jelenlegi lakásunk értéke legjobb esetben 9M (de nem igazán). Mindegy, erre nem kapunk ennyi pénzt (tehát olyan 7-8 Milliót). Lehet jelzáloghitelt kérni a bővítendő részre is, tehát a (még nem létező) 65-70nm-es lakásra?
    Ha nem, akkor a szüleim lakásához kell nyúlni... :) ők 1 emelettel lejebb vannak, régi lakás, felújításra szoruló, de mondom, V ker., nagyon jó hely (Parlamenttől 5 perc). Az ő lakásuk (öröklakás) 170nm. Arra jelzáloggal már csak kapunk... Ha nagyon rosszul értékelem (szerintem 200.000, az talán reális), az is 34M értéket tesz ki...
    Mit tudtok javasolni? Valami jó tanács? Melyik banknál érdemes elkezdeni a nézelődést? (Persze még csak elvben, mert még az Elvi engedélyt fogjuk csak kérni, tehát még csak a tervezésnél tartunk). Olyan lenne jó, ahol bármikor meg lehet szüntetni a jelzálogot (pl. ha a futamidő lejárta előtt eladnánk a lakást...).
    A kis garzonunkat, ha nem muszály, nem szeretnénk eladni, mert legjobb esetben kapunk 9M-t, abbol semmit se veszünk Bp-en (Lőrincre se szeretnénk kiköltözni, meg ilyen távoli helyekre), és a fizetésünkre nem igazán kapunk hitelt, szerintem, vagy minimálisat...
    Bocs, hogy ilyen hosszú lettem :D várom a tanácsotokat! :C

    Mindig az X jelöli a pontot...

Új hozzászólás Aktív témák