Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tombi

    senior tag

    válasz Mercutio_ #11535 üzenetére

    Én úgy tudom, de lehet már rémeket látok, hogy 1 év együttélés után is közös minden.

    A különvagyonról érdemes lenne és kellene is szvsz mindenkinek ügyvéd előtt egy frissített listát tartani, a párja aláírásával, a nagyobb dolgok esetében: pl bútor, műszaki cikk, stb. Mert válás esetén ez megmenthet, viszont kivédeni sok mindent nem lehet, pl a ha a párod tanukkal próbál igazolni egy hazugságot, hogy ő adott felújításba pénzt, ezért igényt tart az ingatlanod X százalékára! A www.jogiforum.hu tele van szaftos sztorikkal, illetve jómagam is átéltem egy "válást" 9 év együttélés után,házasság nélkül. Végül fizettem, mert nem akartam évekig vidékre járni pereskedni, tanukat hivogatni stb. A közös vagyonszaporulat érdekes egy dolog...
    Sajnos elég sok az ilyen "tisztességes" élettárs. Ezért kell mindent lepapírozni, amit csak lehet, én bizony kötelezővé tenném, és fogom is tenni annak aki velem összekerül, ne a pénzért legyen ! Én sem tartok igényt semmi ingó/ingatlan tulajdonára

    szerk: Ez lehet keménynek hangzik, mert az ismerőseim szerint az, de a nyugalom mindent megér

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák