Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bexinho23

    őstag

    Sziasztok!

    Egy alapjaitól felújítandó lakást tervezek vásárolni tavasszal, mert van egy jónak tűnő lehetőség. Nem tartom magamat "ezermester/műszaki" beállítottságúnak és segítségre sem számíthatok, így generálkivitelezőt bíznék meg erre a munkára.
    A kérdésem igazából az, hogy mi ennek a menete a gyakorlatban?

    1. Hány kivitelezőt ajánlott megkeresni ajánlatkérés szempontjából?
    1/a. Kb. mennyi időm van az ajánlatuk elfogadására? (több ajánlat áttekintése miatt fontos), 1 hét, 1 hónap?

    2. Nyilván soktényezős (szakember gyorsaság, anyagár, stb...), de nagy általánosságban hány hónap és millió forint egy átlag 50-60 m2-es lakás (panel/tégla) felújítása?

    3. Generálkivitelezőt ajánlott megbízni, vagy én keressek fel minden munkához egyénileg szakembert?

  • bexinho23

    őstag

    Köszönöm mindenkinek a válaszát. Örülök, hogy a témához többen hozzászóltatok, mert rengeteg hasznos információt kaptam. Helyileg dunántúli megyeszékhelyről van szó (Tatabánya), ahol egy jó helyen lévő 460e Ft/m2-es áron hirdetetett lakás van. Ismerősi körben sokan dobálóztak a "kb. 10m Ft-os" felújítási költséggel egy átlag (50-60m2) lakással kapcsolatban, ezért is kerestem fel ezt a topikot, mert szerettem volna konkrétabb példákat olvasni.

    Azért gondolkodtam a felújítós projektben, mert hiába kapok egy pár éve szépen felújított lakást, az nem teljesen az én ízlésem (ha tetszik a konyha, akkor a fürdő nem, vagy éppen fordítva). Ráadásul ezeket 650e Ft/m2-on hirdetik.
    Ennek fényében viszont érdemesebb a 200-230e Ft/m2 áras felújítást bevállalnom. Már ha ennyiből ki tudom hozni.

Új hozzászólás Aktív témák