Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Atomgeszi #97867 üzenetére

    A linkek alapján nagyon el vagy tévedve, már ha eddig lamináltról volt szó.
    A konyhában két behatás éri a padlót: fizikai sérülés és víz. Ne ejts rá semmit (befőttes üveg, vas lábas tartalmával, stb), és ne locsolva mosd fel.
    A 32-es kopásállóság már bőven elég lakossági felhasználásra. Ami kikezdi a 32-est, az kikezdi a 34-est is. Például fém szék műanyag lábvége leesett.

    A linkelt Krono termék egy klikkes vinyl burkolat, a lerakás metodikája azonos laminálttal, ellenben maga a termék vízálló.
    Vízálló =/= vízzáró, az illesztések közt a folyadék átszivároghat, ha kellően sok ideig kellően sok víz áll rajta.
    Az Eggernél meg a "Moisture resistant" nem vízállót jelent, csak nedvességtűrőt. A magyar nyelvben a vízálló alatt hajlamosak vagyunk azt érteni és elvárni, mint a kamionponyva esetében, de a burkolatoknál ez jellemzően nem így van. Ami HDF, az bizony szétmegy vízre, magas páratartalomra. Különböző adalékokkal lehet impregnálni és a nedvességgel szembeni ellenállását mérik, 8, 12, 24, 48, 72 órás minősítések vannak. Ez azt jelenti, hogy a gyártó csak egy ideig garantálja, hogy a padlója egy ideig ellenáll a nedvességnek, de a törekedni kell a nedvességmentes felhasználásra.
    Ja, és a minősítés alapja, hogy a klikk eldeformálódik-e, azaz össze lehet-e pattintani. A dekor elszíneződése például nem része a vizsgálatnak. :N

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák