Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz AndrewBlase #62200 üzenetére

    Nekem a padlásajtó a szabadba nyílt (eléggé régi vályog ház), de a házban volt a lépcső felfelé. Az a tipikus eset, amikor az élettérből elvesz, de ha fel akarsz menni, fagyjál meg, ázzál meg. Na én abból elbontottam elég sokat, így már a házBÓL lehet felmenni a padlásra, de cserébe a feljáró felső végét kellett lezárjam. (Itt asszem van kép a kazánházról is, ami közel sincs még kész.) 5x5-ös "gerendából" csináltam egy keretet, 5cm vastag hungarocellel kibéleltem, és olyan vékony lapot, amit szekrények hátuljára szoktak tenni, ezt a vékony préselt lapot tettem mindkét oldalára fedőelemnek. Igaz, az enyém felfelé nyílik mintha tokostól egy hagyományos ajtót a padlóra fektetnél, de tökéletesen elegendőt szigetel. A kazánházban (ez lett a régi lépcső által elfoglalt helységből) jó idő van, a kinti -18-ban sem éreztük, hogy hideg jönne fentről. A padlásra meg a gerendákra tettem két csigát, kötöttem ellensúlyt az ajtóra, így bármilyen állásban ott hagyhatom, sem lecsukódni, sem kinyílni nem fog.

    Szóval ahogy mondod, fapados megoldás, de nagyon célravezető. Ha párazáró fóliát is tesz bele az ember a szigetelés mellé, szerintem a fenti esetben is tökéletesen megállná a helyét, és szerintem még esztétikusnak is mondható.

Új hozzászólás Aktív témák