Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    válasz A Zéé #146868 üzenetére

    Mert mit nem lehet otthon, magadtól megcsinálni? Legfeljebb azt, amihez valami spéci gép kell.
    De ez a szendvicspanel pont azért tűnik jó bulinak, mert magadnak összerakod. Néztem korábban konténerházat, ott a szigetelés, párásodás volt a fő gond, itt ugye ezzel nincs gond. Mobilházak gyakorlatilag ugyanezek. Fém vázra szendvicspanelek erősítve. És lakhatásra árulják őket. Most annyi, hogy én fele áron, anyagköltségben összerakok egy ilyet. Net tele van képekkel, videókkal róla. Másik ötletem ez a gerendák közé 15cm kőzetgyapot lett volna, vagyis könnyűszerkezetes ház, azt is megtudnám csinálni, de lehet a szendvicspanel még olcsóbb és még könnyebb. Ha 15-15 cm mindkettő, akkor nagy különbség nem lehet közte.

    Sőt, szendvicspanelt szokták önhordó módon egymásra építeni. Szomszédnál is van egy ilyen hűtőház, meg neten is van ilyenről videó nyaralóként. Én azért a fém vázat nem spórolnám ki belőle.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák