Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz td #4229 üzenetére

    Kulon driver kellett...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • King Unique

    titán

    válasz td #6541 üzenetére

    Úgy,h 2,5'" 1 TB-nál,a Samsung oldotta meg elsőként 2 (2x500 GB) tányérral (nemrég követte a Toshiba) ,db-onként 500 GB tárhellyel,a többinél ehhez 3 tányér kellett (3x333/334 GB),pl.a WD volt első ilyenbe (2,5" 1 TB),de 3 tányérral,ami nagyobb terhelést jelent a forgató mechanizmusnak,jobban melegedhet stb.,ezen okok miatt kedvezőbb a kevesebb tányérszámú és vmivel még gyorsabb is.
    Régen tényleg sz@rok voltak a Samsungok,de most jónak mondhatóak (winchester topicba is ajánlottak) :K ,Seagate-et meg sokan szidják,h nem megbízhatóak,tönkremennek,de rossz szériák előfordulnak szinte miindegyik gyártónál.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #6545 üzenetére

    Nőknek való... :F,talán nézőpont,ízlés kérdése,csajos cuccokat amúgy inkább pl.LG gyárt a tavalyi XD6-ot,pl.vmi női designer tervezte.
    Verbatim-ból melyikre gondoltál,usb3-as Store n Go-ra? Nem rossz az igazából,500-as belseje Fujitsu hdd volt (most talán Toshiba),Nero backup progiját adják hozzá,energiatakarék állító progival megtoldva,de azért annyira nem nagy szám szerintem,bár azt se mondom,h olyan sz@r és ne vedd. :N Korábbi PH teszt.
    Kapható csomó fajta színben,meg azért az dícsérendő,h verbatim technológiai újításokra hamar reagál (boltokban is tavaly verbába volt szinte először kapható 2,5" usb3-as külső,de mivel elég drága volt,kivártam és inkább WD-t vettem,ami olcsóbb is volt,meg talán jobban is jártam vele... :D ),MAC-re is kínálnak usb3-ast.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #6557 üzenetére

    Nem tudom pontosan melyikre gondolom,vmilyen Store N Go gondolom,ilyen 250 GB talán? Vicces mennyit elkérnek egy ilyen sz@rért,ennyiért már 500 GB usb3-asat veszel. Vmi ilyesmiben gondolokodj szerintem,v inkább a korábban ajánlottak közül vmelyiket,ha majd veszel. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #6919 üzenetére

    Nincs különösebben,plug & play kezeli oprendszer usb-t,csak rádugod azt kész,használod,mint egy pendrive-ot :K ,esetleg win7 64 bit okozhat apróbb kellmetlenségeket,ha visszaolvasol...,teljesítmény pl.átviteli sebesség meg persze függ géptől is,h milyen gyors.
    Amúgy milyet tervezel,2,5",v 3,5" stb.? :F Találsz ajánlásokat bőven itt,de kérdezhetsz nyugodtan.

  • King Unique

    titán

    válasz td #6921 üzenetére

    Igen ez a DVD megbízhatóság dolog....vár ez az 1000 éves M-Disc.. :F ,de ára az... :D
    Mondom találsz ajánlásokat,általánosan érdemes manapság inkább esta,usb3-asat venni,ára alig-alig több sima usb2-nél,meg asztali 3,5"-be 2x (v több 1,8" esetén)) annyi tárhelyet kapsz,mint hordozható 2,5",1,8"-ba,de,ha hordozható kell,akkor azt veszed,bár otthoni adattárnak,biztonsági másolatnak jó a 3,5". Hordozhatóba véletlen leejtésből adódó problémák kivédésére ajánlott ütésállót venni,v vmi tokba tenni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #6944 üzenetére

    USB3-asak olcsók,már egy jó ideje alig drágább usb2-eseknél,mind 2,5",mind 3,5" kivitelben. :K Pl. MMarktban 1 TB Samsung M2 usb3 20k (usb2-es is kb. ennyi)...szerintem ez jó ár,nem? Asztali 3,5",igen lehet jobb külön hdd+külön mobilrack megvétele,de kompaktba is vannak jók és áruk is ok.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #6973 üzenetére

    Ha nem kell 1 TB,akkor vegyél 500 GB-osat,320-ast,amekkora kell,az kijön tizenpár-15k-ból. Arra meg,h 1 TB-ost 10 párk-ért dobálják várhatsz,fél-inkább 1 évet biztos szerintem... :D
    Mobilrack mért ne lenne hordozható... :F ,2,5"-esben is van (meg 3,5"-ben is persze),egy külső hdd-ház,csak beleteszed winyót és kész,szinte uolyan,mint egy 2,5" gyári kompakt hdd,csak szétszedhető,jobban variálható ilyen téren. :K
    Szerintem a régi fajtára gondoltál,nem,mert az tényleg olyan,de ezek az "újak"+benne hdd simán hordozhatóak...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #7315 üzenetére

    Hát nem,ha samu usb3-as S2,M2-t vegyél,M2 egész jó áron van,MM-ben :DDD ilyen hely,inkább máshol vegyél,pár nemrég 1 TB-os usb3-as M2-t 19.990-ért dobálták,de az az akció már lejárhatott,v nem tudom...

  • td

    senior tag

    válasz td #13844 üzenetére

    Expansion a neve, most nézem... (STBX500200)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • King Unique

    titán

    válasz td #13844 üzenetére

    Seagate szerintem nem feltétlenül a legmegbízhatóbb ilyenekbe :N , 3,5" Expansion-okkal akadt egyeseknek gondja, notimban is behalt már Seagate vinyó, kompakt 2,5" külső, főleg manapság elég lutri lehet... :F
    Samsungok szerintem jobbak ilyen téren, de NYÁK-ra integrált USB-jük van, mint WD-knek, ami sokkal kiforrottabb külső HDD gyártó, illetve ha 3 év garis kell, akkor Adata, SP is szóba jöhet az ismertebbek közül.

    Üresjáratban x perc után mindegyik leáll, ez természetes, de egyik-másiknál (pl. WD, Samsung) a hozzá adott szoftverrel lehet állítani készenléti időtartamot. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13851 üzenetére

    Ha nem hordozod, akkor vegyél 3,5"-ost...
    Nem voltak rosszak anno a Samsungok (nekem 3,5" Strory Station van, az jó volt :K ), de ugye már egy ideje Seagate megvette, átcímkézte (csak annyi, v volt más is?), ezek az "újak" ki tudja milyenek... :F
    NYÁK-ra integrált USB interfész azért rossz, v legalábbis kevésbé jó megoldás, mert ha tönkremegy ház, annak vezérlője-elektronikája elszáll, akkor a HDD-t (ha jó) nem lehet áttenni másik rackbe (nem tudod SATA-ra rádugni, max ilyen kókányolással...) és ott tovább használni. A legtöbb 2,5" külsőnél sima SATA-USB átalakító egység van a vinyóhoz csatlakoztatva, csak így nő a hosszméret és gyártási költség gondolom, azért oldják meg egyesek, mint WD, Samsung közvetlenül a vinyó legyártás fázisában.
    Illetve volt rá példa, h túlzott feszegetésre elmozdult, v letört a NYÁK-ról, v épp egyesek Micro-B csatlakozót beletörték... és ilyenkor lehet kidobni, v házilag "patkolni" a cuccost, míg egy simánál, v 2,5" mobilracknél csak házat kell cserélni.
    Persze utóbbihoz kell egy adag user unintelligencia :D , azért normálisan használva nem szokott gond lenni, ill ha már ilyet vesz vki, akkor WD jobb, mert egyrészt bővebb szoftveres kínálata, kiforrottabb, másrészt pont a hw-es titkosítás miatt lehet értelme, h ne lehessen csak úgy másik rackbe tenni és ott kiiktatni azt...persze akkor, ha vkinek ez fontos.

    Ezek az új Seagate-ek nemtom mennyire megbízhatóak, mert pl. 1 TB-os méretben a korábbi Iomega Ego és Prestige sorozatban volt Seagate vinyó és sokx hibásodtak meg, a 1,5 TB-osok főleg, ill Iomegánál egy idő után új szériákban Toshibára cserélték a belsőt (nekem is van 1 olyan) és azokkal nem volt gond. 500-as notivinyóik is sorra döglenek (nálam is nemrég...), a 2,5" 7200-asokat csinálják meg igazán jóra, az 5400-asokból csak bizonyos szériák ok-sak.
    Ha a Samsung Spinpoint M8 van bennük (ami most ST1000LM024), az még a jobbik eset, mert azok jók voltak.
    De ha annyira tetszik a Seagate, akkor 2,5" külső kínálatából , inkább a Backup Plus / Slim lenne jobb választás sima Expansion-hoz képest, az előbbinél lehet a csatlakozó adaptereket cserélgetni (+ FW800, Thunderbolt) és szoftveres kínálata is bővebb, még MAC-es használathoz is adnak hozzá NTFS 3G drivert.

    Adaták se rosszak, ott is csak bizonyos modellekkel volt gond, az újabbak már megbízhatónak mondhatóak és 3 év gari is + pont.
    Toshibánál is sokféle 2,5" külső van, azt pont nem írtad milyen Store.Exxxx modelled van, de nyilván nem muszáj még1x uazt választani... :)

    Tesztek: topic: 1, 2
    3, 4
    PH: USB-ről hajtott winchesterek
    Samsung M2 és S2 külső winchesterek 2,5 hüvelyken
    SSD kontra HDD – USB 3.0 csatlakozón

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13862 üzenetére

    Még vmi..., amiket eddig említettem nem volt elég ? :K
    Samsung / Seagate-nél leírtam, h mi a tényállás (nem rosszak végülis), az okkor off :F
    Hitachi Touro olcsó, de kinézetre is elég puritán, vinyó fejparkolása is igen szapora, de Sentinelben orvosolható [link] - legjobb a *-os módszer, illetve * (minden vinyón tiltja) helyett adott lemez sorszámát pl. 1 v 2 add meg, mert az parkolás mellett leállást is tiltja. Igaz a másik APM 254-es állítás is, de az nem minden esetben működik, vmint fizatős verzió kell hozzá. Egyébként WD és Samung esetében, ahogy mondtam, a hozzá adott progiban lehet kikapcsolási időt is állítani többek között.
    PC World mostani decemberi számában 30.old körül van egy ajánló, teszt féleség 2,5" külső vinyókból, Touro-t ott is lehúzták kicsit, Passportokat istenítették.

    (#13863) Lauda : WD-k USB chipje alapból titkosítottan másolja vinyóra az adatokat (Elementseknél nincs), a jelszavas élesítés, csak a felhasználói felületen történő hozzáférés / tiltás miatt lehet lényeges.

    NYÁKra integrált USB csatlakozó: [link]

    Normál SATA csatolójú winchester: [link] + SATA-USB átalakító , amire külön rá kell dugni a merevlemezt [link]

    (#13864) Csaszi87: nem használja, pörgeti vmi rendszer folyamat, v más egyéb, ill HDS SMART-ja rendben van :F

  • King Unique

    titán

    válasz td #13875 üzenetére

    Azt egy szóval sem állítottam, h a WD a best of 2,5"-osba :N , csak kiforrott márka (inkább mint egy Samsung), amikor 5-7 éve a többi gyártó még szinte sehol sem volt külső vinyók terén ők már akkor gyártottak 2,5"-os Passportokat és azóta elég jó márkának számít e területen, de nyilván xy + funkciókat felvonultatva akadhatnak jobbak is.
    Ha már IPhone-t említettél, ez a Pqi jobban hasonlít rá, mint a Touro :D - szal pl. fentire utalva, ha vmi spec. dizájn kell, v épp még több kakó USB turbo driverrel, akkor ez jobb választás lehet. De 2,5"-osok kínálata hatalmas, én se említettem meg mindet, attól függ kinek, milyen funkciókra van szüksége.

    Ha nem kell titkosítás jó lehet 2,5" Elements portable, bár ilyen kiszerelésben, amikor semmi szoftveres és egyéb extra nincs hozzá, érdemesebb alu ház miatt is inkább külön megvenni vinyót + racket, de a jót kiválasztani se mindig egyszerű, főleg utóbbi esetében. Soknál nem megfelelő a vinyó rögzítési lehetősége (nem csavarozható) és előfordulhat, h lötyögni fog kicsit benne, v ha igen, akkor más hibát is produkálhat [link], de azon topic végét átfutva van sok minőségi alternatíva ott is.

    Toshibák, ahogy legtöbb gyártó, megtervezik házat és normál SATA csatis HDD-t pakolnak bele, amire egy SATA-USB átalakítót dugnak rá, de ez látszik hosszméretből (120-14x mm). Úgy tudom legtöbb 2,5" Toshiba is ilyen, de milyen Store.E modellre gondoltál pontosan ?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13886 üzenetére

    Én csak megemlítettem hogy létezik olyan is (Pqi), nem muszáj azt venned. :)
    Viszont kérdéseidre zömmel már kaptál választ korábban, v láthattad más hasonló kérdésére adott válaszokat, szerintem már te bonyolítod túl a dolgot...
    1. Fejparkolást lehet korlátozni / tiltani [link], bőven jó a HDS módszer. :K , mert WD-khez adott gyári programnál is el kell találni optimális beállítást, ahogy topicjában is beszámoltak róla. Viszont azokhoz legalább kiad vmit a gyártó (sőt még 2,5" kompakt külső WD-hez is [link]), mert a többihez - Toshiba, Hitachi - nem és talán még jobban is parkolnak, de ahogy említettem HDS-el gyönyörűen kordában lehet tartani. Másrészt mire parkolás valóban elérné a kritikus szintet korlátozás nélkül, oda is évek kellenek.
    Bizonyos Samsungokhoz lehet alapban nem adják, de letölthető és használható a Drive Manager program, amiben üresjárati tétlenség idejét lehet állítani, nem fejparkolást.

    2. Másodlagos dolog külső vinyóknál a cache, spec v 7200-as 2,5"-eknél szokott 16 MB lenni, 5400-asok zöme 8 MB, ami adattároláshoz bőven elegendő. Ha vki programokat / oprendszert akar futtatni róla, abban az esetben jelenthet vmi +, de elsődlegesen nem kifjezetten ilyen célra valóak.

    3. USB hub esetén, ha külső vinyót kötsz rá, ajánlott egy aktív tápos megoldást beszerezni, mert a sima 1 USB portról tápláltnál akadhatnak áramellátási gondok, főleg 2 db 2,5" külső vinyó egyidejű használatakor.

    4. Ahogy említettem korábban hosszméretre, illetve "többi" gyártóra utalva, a Hitachi is SATA-USB átalakítós, de ilyeneket simán youtube-on is meg tudsz nézni...

    Azt is mondtam, Toshibából is van majd 10 (9) féle 2,5" külső vinyó, nem értem mért kéne mégegyszer uazt (Basic) venni... :F Lehet nem kapható mindegyik minden helyen, de 3-4 féle biztos és árban sem olyan sokkal drágábbak a sima fapados modellnél.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13890 üzenetére

    A free verziós HDS-ben vinyótól függetlenül működik a *-os megoldás, ami parkolás mellett leállítást is tiltja.
    Fejparkolás intenzitása azért más belső rendszervinyóként, ráadásul pont a kritikus 3,5" Green szériánál, meg megint más külső vinyóként, de tapasztalatból mondom, h pl. WD, Toshiba külsők esetében is jó félév, év kell mire egy számottevőbb néhány 10.000 érték összejön, addig meg simán tudod HDS, v más programmal befolyásolni. De fejparkolás topicban mutattak olyan Toshiba notivinyót, ami a gyártó által szavatolt 600.000 értéket túllépve is hiba nélkül működött.
    Te tudod melyiket veszed, de manapság, mikor olyan bő a kínálat, megannyi extra stb., 2 db ugyanolyant venni, ráadásul egy alap fapados szériából és arra fogni részben, mert az van közel, mikor Bpi vagy, hát nemtom... :F nyilván persze a célnak megfelel.

    (#13891) kgergely23: vmi említésre méltó jár hozzá tokon kívül, ill milyen vinyó van benne :F

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13895 üzenetére

    Pedig jobb hőelvezetés miatt jól jöhet az alu ház, mutatósabb külső, prémium szoftverek nyújtotta + funkciók (backup, turbo driver, titkosítás, HDD diagnosztika), gyári kiegészítők (tok) lehetnek még hasznos extrák, mert maga USB3 már nem az manapság. Ezek miatt éri meg igazán kompakt külsőt venni.
    Láttad videókban, h csak egy sima műanyag dobozban maga a vinyó + átalakító, ennyi erővel jobb lehet egy alu mobilrack, amin akár USB3 mellett pl. eSATA csati is van.
    De, ha már elhatároztad magad nem akarlak lebeszélni erővel :N , vedd meg nyugodtan, aztán max ragassz rá egyikre egy matricát, h ne keverd őket össze... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13902 üzenetére

    Nem tudom mennyire megbízhatóak ezek a régi-új Samsungok, de korábban és most is, ahogy láthattad akadnak velük gondok, az övé 3,5" M3, te gondolom 2,5".osok közt nézelődtél.
    Kettő közül talán inkább Toshiba :K , pontosan hol vennéd / rendelnéd meg, mert ottani kínálatot látva, esetleg lehetne tovább okoskodni ?

    (#13901) KisTopi95: kösz a képet, így már világos ! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13906 üzenetére

    Ha már eddig kivártál vele és nem sürgős, akkor már nem érdemes elkapkodni a vételt, ahogy látom január 2. hetében jönnek a pakkok és azért egy ilyen viszonylag bő kínálatot nyújtó webshop lehetőségeit érdemes kihasználni. :K
    Neked most 500 GB-os kell, v 1 TB, mert korábbi eszmecserékről utóbbira emlékeztem, de újabban előbbire utalgatsz :F

    Gépbe menő kábelvég és ottani type A male / female csatlakozó stabilan illeszkedik, stabilabban, mint a 2,5" külső vinyón lévő type Micro-B, de mozgatás hatására elmozdulhat aljzatban és okozhat érintkezési hibákat, de ez zömmel mindnél így van, nálam is előfordult már. Ez betudható USB3 kábel vastagbb, durvább, kevésbé rugalmas mivoltának is

    Én menet közben szoktam rádugni / leválasztani őket, géppel együtt csak korábban és ritkán, de nem nagyon emlékszem inditásnál kattogásra (az sose a legjobb), max leállításnál, ha nem tudtam szoftveresen rendesen leválasztani... :D
    Hangjuk 2,5" külsőknek szinte alig van, semmi, főleg újabbaknak, max ha egészen közel hajolsz hozzá, noti / asztani PC zaja bőven elnyomja :D Van egy régi 250-es Passportom, annak még van egy kis hangja, de az újabbnak abszolút semmi. :N

    Leállás, parkolás szabályozása, h működjön külső programokkal, ahhoz abban minden indításkor be kell állítani (pl. HDDScan), v futnia kell a háttérben ( HDS), de utóbbi amúgy is erősen ajánlott, h általa vinyók állapotát folyamatosan nyomonkövesd.
    Végelegesen átállítani, csak firmware-ben lehet, mint amit WD is kiadott vinyóihoz: wdidle3, v akár a 2,5" külsőkhöz a WDIdleDisable Tool

    Nem tudom 2,5" 5400-asoknál 16 MB cache-t honnan veszik webshopok M3-nál, mikor a benne lévő Spinpoint M8-ban csak 8 MB van, akorábbi 7200-as S2-esekben volt 16 MB. illetve, ahogy mondtam caxhe ezeknél másodlagos.
    De ha annyire 16 MB kéne, akkor pl.WD kilapított 5-7 mm-es notivinyókban már annyi van (pl. 1 TB Passport Slim), ill a 1,5-2 TB-os Samsung-Seagate külsőkben lévő Spinpoint M9T-ben meg 32 MB... ;]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13906 üzenetére

    Neked és Mindenkinek a topicból és fórumról

    Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és sikerekben (továbbá külső merevlemezekben) gazdag Boldog Új Évet! kívánok!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #13965 üzenetére

    Igen kb. egy vonalzónyit [link1], [link2] :) , de többihez, WD-hez se adnak sokkal hosszabbat, sőt [link] ...persze lehet venni külön is hosszabb kábelt hozzá. Silicon Power, Trancend-ekhez adnak vmivel hosszabbat [25M3].
    Amúgy szerintem nem nagy szám ez a HV610 :N (HE720, v az új HD650 inkább), persze ha ez tetszik, meg lehet próbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #14016 üzenetére

    Szerintem ezt a logout-os cikket olvasd el [link], pl.Macrium Reflect Free vsz megfelelne-e célra és azt hiszem beállítható, h csak a ténylegesen a partíción lévő adatokat másolja.

    Rosszul csináltad vsz, az APM (Feljett energiagazdálkodás rész) csak fizetős HDS-nél megy.... a free módszert be lehet állítani a Lemezfigyelés résznél régebbi-újabb verzióban is.

  • King Unique

    titán

    válasz td #14018 üzenetére

    Valóban, csak alapszintem próbálgattam backup, klónozást... :) Rendes telepíteni való program ez, a bootolható isot azt spec adott esetre csinálta házilag a szerző.
    De itteni topic se feltétlenül effajta kérdések megválaszolásáról szól, szerintem bővebb infóért a cikk szerzőjénél, v oprendszered topicjába látogass el, mert ahogy nézem ezzel foglalkozó témák se nagyon vannak, v már elavultak itt PH-n...

    Fejparkolás állítás gondolom fentiek alapján már megy, külső vinyó vásárlás hogy alakul :F

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #17315 üzenetére

    Hi!

    Nem tudom, lehet hogy az, az árak webshopokban is folyamatosan változnak.
    WD már régóta NYÁK-ra integrálja az USB-t, de nem csak ők, a Samsung is, de még Adata, Toshiba és Hitachi is némely 2,5" modelljénél.
    Vsz így valamivel költséghatékonyabb a gyártás, csökkenthető a hosszméret, nem tudják máshova átteni a userek a HDD-t belőle, így oda másikat kell venniük + ha arról van szó, akár adatmentő cégeknek is kedveznek vele, mármint plusz bevétel terén :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #17328 üzenetére

    Nem tudom pontosan, nem is szoktam vele annyira foglalkozni.
    Amikor múltkor rendeltem az adott webshopból, rá 1-2 napra már x 100 Ft mínusz/ plusz eltérés volt ugyanarra a termékre, de volt hogy rá pár héttel, már x 1000. Forint gyengülése / erősödése, görög válság, nem vagyok pénzügyi szakértő. :N
    Viszont azt el lehet mondani, hogy pár év alatt a külső vinyók ára is nagyon lement. Egy 2,5" 1TB-os, ami ma jelenleg 20-2x ezer, az pár éve simán 30-3x ezer forintért volt kapható. Utóbbi áron meg manapság már 2,5" 2 TB-osat tudsz venni. Sőt még arra is emlékszem, hogy a 2 TB-os My Passport bevezető ára kb. 80-100k körül volt volt, aztán szépen lement 30-40k környékére. Szal annyira nem vészesek a mostani árak. :N

  • junior11

    veterán

    válasz td #20381 üzenetére

    Nekem eddig mindegyik NTFS-re volt formázva.

    The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

  • King Unique

    titán

    válasz td #20381 üzenetére

    Üdv!

    Particionálás, illetve formázás tekintetében max. annyi extra szokott lenni az egyes nagyobb tárolókapacitású típusoknál, amiről például ezen hozzászólásban volt szó. Illetve ezzel kapcsolatban egy másikban a különféle logikai / fizikai szektorméretekről. Egyébként a mai (külső) HDD-knél már AF szokott lenni, de abból is az 512e, hogy például a régebbi rendszereken is használhatók legyenek. Az előbbin túl más extra nem nagyon jellemző, hacsak például a 32 GB-nál nagyobb FAT32-es partíció nem számít annak. Ugyanis a Windows annál nagyobbat nem enged létrehozni, ellenben kezelni már tudja. A létrehozáshoz külső programok szükségesek. A gyári fájlrendszer egyébként a legtöbb típusnál általában FAT32 / NTFS szokott lenni, valamint a Mac modelleknél HFS+J.

    Mit jelent pontosan ez a "felismeri, a tartalmát már nem látja"?

    Eszközkezelőben, lemezkezelőben, fájlkezelőben rendben megjelenik, ellenben a rajta lévő fájlok már nem? Mert, ha a korábbi, ugyancsak NTFS fájlrendszerű Elements működött rendesen, akkor elsőre azt gondolná az ember, hogy az újnál inkább például egy másfajta USB-chip & eszközillesztő okozhat problémát. Volt akinél a rendszer még egy USB 2.0-s külső házhoz sem tudott eszközillesztőt telepíteni. Azonban, ha csak szimplán a partíció tartalmát nem látja, akkor esetleg meg lehet próbálni az általad említett módszert. Vagyis lemezkezelőben leválasztani a partícióból egy részt és azt W2K alatt NTFS-re formázni. Vagy egy FAT32-es partíciót létrehozni, amit elvileg minden rendszernek megfelelően kellene kezelnie. Aztán, hogy ilyen felállásnál működni fog-e oda-vissza rendesen, azt passzolom.

    Egyébként az meg a másik, hogy ezen OS-nek már 2010-ben (!) megszűnt a támogatása, ahogyan közel 3 éve az XP-nek is. Az újabb gyártású eszközök dobozán pedig valószínűleg ezért nem tüntetik már fel az utóbbit sem. Illetve emiatt például a gyártónál sem nagyon lehetne reklamálni, hiszen annyira nem meglepő, ha egy újabb eszköz nem működik (megfelelően) egy rég nem támogatott operációs rendszeren.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #20391 üzenetére

    Ha már a formázás opció aktív volt a lemezkezelőben, akkor meghajtóbetűjelet nem engedett hozzárendelni?

    Az a leírtak alapján nem teljesen világos, hogy ez a "sima" USB-hub esetedben pontosan mit is jelent. De, ha passzív és 1 db USB 2.0 portról ment, akkor annál azért annyira nem meglepő, hogy az elégtelen tápellátás miatt kattogott a rácsatlakoztatott 2,5"-os külső HDD.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #20407 üzenetére

    Az 512e olyan kimenetet ad, ami például ezen hozzászólásban is van a screenshoton. Tehát igen, illetve az újabb HDD-k már eleve ilyenek szoktak lenni. Viszont arról korábban volt szó, hogy USB-n olykor lehetnek érdekes esetek is.

    A TestDisk lényegében egy helyreállító, illetve adatmentő program. Vannak benne érdekes opciók, de a lemez paramétereit inkább egy particionáló programmal kellene lecsekkolni. Viszont esetedben ezt a GPT dolgot nem igazán értem, mert egy ekkora tárolókapacitású lemeznek MBR-nek kellene lennie. Illetve a GPT-t egyébként már az XP sem tudja kezelni: [link], [link]. Tehát, ha nálad ez az újabb Elements netán tényleg GPT partíciós sémát használ, akkor egyértelműen az lesz a probléma.

    A partíció átméretezésénél néhol ezek a MB-ban megadott méretek megint furák...Nem GB akart lenni? A külső particionáló programok lényegesen többet tudnak, mint a beépített lemezkezelő. Illetve általában olyan műveleteket is meg lehet velük oldani, amit a helyi tool már nem enged. Viszont, ha fullra tele van pakolva a külső HDD és tényleg csak ~ 3 MB szabad hely van rajta, akkor ott problémás lesz az átméretezés. Azonban, ha csak az egyik partícióra vonatkozik és van mellette a többin elegendő szabad hely, akkor már inkább megoldható.

    Ha nem a hubhoz akarod használni a hosszabbítót, hanem natívan a külső HDD-hez, akkor bizonyos esetekben működhet. Régebben én is használtam 2,5"-os külső merevlemezekhez 1,8 m-es USB-s hosszabbító kábelt, amely egy PC hátlapi USB 2.0 portjába volt csatlakoztatva. Ellenben az előlapi portoknál már elégtelen volt a tápellátás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #20417 üzenetére

    Inkább azt nézd meg, hogy MBR / GPT-e a lemez! Mert például az alábbi esetnél a disk 2 sem mutatja a fájlrendszert és a kötet nevét.

    Mint korábban említve volt, a beépített lemezkezelőnek lehetnek bizonyos korlátai és hiányosságai. Ha jobban össze akarod zsugorítani a partíciót, akkor ahhoz külső programot kell használnod! De ennyi erővel akár le is lehetne menteni azt a pár cuccot, majd formázás után visszamásolni és bepakolni egy külön mappába. Bár ezek általában a gyártó oldaláról is letölthetők. Az meg a másik, hogy szoftveres téren eleve inkább a My Passport sorozat a támogatottabb és kiemelkedőbb.

    A régi PC-k esetében általában inkább a hátlapi USB 2.0 portok szoktak stabilabbak lenni tápellátás terén. Aztán, hogy nálad most pontosan mi a helyzet ilyen téren, azt nem tudom. De az nemrég újfent részletezve volt, hogy bizony kényes dolog ez az USB-n történő tápellátás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #20498 üzenetére

    A lemezkezelőről screenshotokat ugyan nem mutattál, de ha jól értem, akkor nálad valami ilyesmi van. Mármint "üres" a partíció és a legtöbb opció inaktív a menüben. Ilyen és ehhez hasonló akkor fordul elő, ha például a Windows által nem támogatott fájlrendszer, vagy partíciós tábla van a lemezen. A linkelt esetnél a Win7 a GPT-t nyilván támogatja, tehát ott inkább az előbbi lehet az oka, vagy valami egyéb.

    Virtuális gépen egyébként kipróbáltam és a W2K simán kezelte a Win10 alatt particionált MBR | NTFS formátumú külső HDD-t. Ha exFAT / Ext4 fájlrendszerre formáztam, akkor már nem, de a lemezkezelőben a jobbklikkes menü opciói aktívak voltak. Utóbbi mondjuk érdekes, mert pl. az XP az Ext4 fájlrendszert már ismeretlennek jelöli és inaktív a menü a fentebb linkelt eset mintájára. Majd következett W2K alatt a GPT, aminél szintén inaktív volt csaknem minden. Viszont a GPT-védőpartíció szöveget már nem írta ki, mint az XP.

    Említetted korábban, hogy van egy Win10-es gép is a közelben. Ezt az MBR / GPT partícióstílust legcélszerűbb lenne azon lecsekkolni az alábbi módszerekkel. Illetve külső particionáló programok szintén megmutatják, ami a korábban linkelt hozzászólás első képén is látható. Ezek egyébként elvileg adatvesztés nélkül tudnak MBR ◄——► GPT között oda-vissza konvertálni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #22623 üzenetére

    Ha tud nem destruktív módon (adatvesztés nélkül) konvertálni a program, akkor nyilván megcsinálja. Egyébként próbáltam már USB-s HDD-nél tesztelési céllal többször is oda-vissza és gond nélkül működött. Viszont egyrészt ettől függetlenül biztos ami biztos alapon akár még ez esetben is javasolt előtte mentést készíteni, mivel ilyenkor más adataiért felelősséget nyilván senki nem vállal. Másrészt az sem mindegy, hogy pontosan milyen felállásnál történik a GPT —► MBR átkonvertálás. Ha a külső HDD tárolókapacitása 2 TB, akkor még oké lehet. Viszont ha > 2 TB és tele van adattal, akkor annak úgy nem sok értelme van, mivel akkor a 2 TB feletti lemezterület használhatatlan lesz és egyben az ott lévő adatok is. 2 TB felett MBR alapon egy USB-s külső HDD max. 4Kn szektorméretnél használható, amiről korábban volt szó itt a topikban, plusz egy beszámoló is szemlélteti.

    Egyébként miért kérdezed, a korábbiak alapján megint az XP / tv miatt?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #22627 üzenetére

    Normál esetben megcsinálja az AOMEI gond nélkül az átkonvertálást, ami amúgy is hamar lefut. Viszont fontos adatoknál pont azért javasolt előtte biztos ami biztos alapon mentést készíteni, mert ha esetleg valami miatt netán mégsem jönne össze, akkor utólag ne legyen gond emiatt. De egyébként ha tudod előre, hogy ilyen régi Windowszal fogod használni a külső HDD-t, akkor GPT helyett értelemszerűen MBR séma szerint kellett volna particionálni és akkor nem utólag kell szórakozni vele.

    Vannak 4Kn szektorméretet használó belső HDD-k is, de azokat csak az újabb Windows rendszerek kezelik. Az USB-s megoldásoknál viszont általában arról van szó, hogy maga a külső házban lévő HDD jellemzően pl. 512e szektorméretet használ, ellenben USB-n ez 4Kn formájában jelenik meg az OS felé, amit így pl. az XP is tud kezelni. Vagyis ez esetben a konverzió szempontjából maga a külső házban lévő USB-chip, illetve pontosabban a firmware a lényeg. 4Kn alapon az MBR korlátja pedig kitolható egészen 16 TiB-ig, sőt pl. a FAT32 fájlrendszernél a maximális partícióméret 2 TiB-os limitje is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #22636 üzenetére

    Attól, hogy gyárilag GPT-s a külső merevlemez, szükség esetén nyilván újra lehet particionálni MBR séma szerint. Ha tudod előre, hogy muzeális, GPT-t nem támogató Windowson is használni akarod, akkor értelemszerűen MBR alapon kellett volna újraparticionálni. ;)

    Ebben a leírásban megtalálható a különféle Windows-verziókra vonatkozóan a szektorméretek támogatása. Egy másikban pedig USB-n a natív 4K (4Kn) emuláció ("4Ke") van részletezve. A lényeg pedig továbbra is az, hogy a GPT-t nem támogató OS-eknél, mint pl. az XP, mindenképpen az utóbbi szükséges ahhoz, hogy MBR alapon kezelni tudja USB-n a 2+ TB-os lemezeket. Vagy másik megoldás értelemszerűen modernebb és korszerűbb, a GPT-t natívan támogató OS használata, ami pl. a jelenlegi (aktív életciklusú) Windowsoknál = 7, 8.1, 10 az otthoni felhasználók számára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés