Gyorskeresés
SSD kontra HDD – USB 3.0 csatlakozón
Azt vizsgáltuk, van-e értelme SSD-t kötni az új, gyors USB 3.0-ra.
Hirdetés
USB 3.0-s SSD és HDD-k
Korábbi tesztjeinkből már kiderült, hogy az új, elődjénél lényegesen gyorsabb USB 3.0 csatlakozó nagy előrelépést jelent a külső merevlemezek világában. Főként a 2,5 hüvelykesek profitáltak belőle sokat, mert náluk az eSATA nem igazán volt alternatíva. Az új, gyors csatolóval a merevlemez lett a szűk keresztmetszet az átviteli rendszer helyett, ami az USB 2.0-nál 30-32 MB/s-ra korlátozott. Minél nagyobb adatsűrűségű winchestert akasztottunk az USB 3.0-ra, annál nagyobb átviteli tempót értünk el.
Vajon mi történik, ha HDD helyett SSD-t kötünk rá? Ennek vizsgálatához az Iomega Flash SSD termékét kaptuk kézhez. Gyanús volt a kicsi, keskeny alumíniumdoboz, hogy semmivel sem nagyobb egy belső, 2,5 hüvelykes SSD-nél vagy merevlemeznél... A flash tárolókra jellemző pillekönnyű, ütésnek, rázásnak a winchestereknél jobban ellenálló, ráadásul fémházas készség ideális lehet külső tárolásra kemény terepen. Nem kell félnünk az esetleges leejtésektől, bár a folyadékok minden bizonnyal kárt tesznek benne.
Természetesen szétszedtük, és nem csalódtunk, ugyanis belül 2,5 hüvelykes helyett egy pici, 1,8 hüvelykes, SATA csatlakozós SSD-t találtunk. Azon viszont erősen meglepődtünk, hogy a Crucial RealSSD C300-as modelljét találtuk egy USB 3.0-s dobozban, ugyanis ez a parányi flash tároló 6 Gbps-os csúcssebességre képes SATA 3.0 vezérlővel van ellátva. Ez a tempó korlát nélküli teret enged az USB 3.0-nak, melynek elvi csúcssebessége 5 Gbps, ami lényegesen magasabb a SATA 2.0 3 Gbps-os csúcsánál.
Kérdés, hogy ebből mennyi jön át a gyakorlatban, ahol az USB 3.0 rendszerint PCI Express csatornán keresztül kapcsolódik a rendszerhez? Az Iomega SSD mellé három külső, USB 3.0-s merevlemezt állítottunk. A szintén az Iomegától származó eGO USB 2.0-s verzióját már korábban leejtettük párszor. Külsőre az új, USB 3.0-s verzió semmiben sem különbözik tőle, kivéve, hogy a sarkai védelmére szolgáló, gumiból készült burkolatot most nem kaptuk meg. Szintén régi ismerősünk a Western Digital Passport, mely jól ismert szereplője a külső merevlemezes világnak. Most nagyon csinos, vörös színben kaptuk meg. Korábban, még USB 2.0-s belsővel a Samsung S2 Portable is tiszteletét tette nálunk. Mai, USB 3.0-s tesztalanyunk külsőre semmit sem változott hozzá képest. Az alábbi fotón látszik, hogy az 1,8 hüvelykes SSD-t rejtő Iomega kisebb és vékonyabb náluk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!
Azóta történt
Megújult a Western Digital My Passport hordozható merevlemezcsalád
Sony Micro Vault Match, az alumínium házba csomagolt USB 3.0-s pendrive
Sharkoon USB 3.0 előlapi kivezetések – sebességváltás kényelmesen
-
Samsung M2 és S2 külső winchesterek 2,5 hüvelyken
Kipróbáltuk a friss tervezésű M2 Portable-t és az S2 legnagyobb kapacitású változatát.
-
Samsung 470 SSD: ízig-vérig Samsung
Megvizsgáltuk közelebbről a Samsung kiskereskedelmi forgalomba szánt, 470-es sorozatú SSD-jét.
-
Mini SSD az Inteltől
Kipróbáltuk az Intel SSD 310 80 GB-os változatát, mely speciális, mSATA csatlakozóval rendelkezik.
-
Papagájzöld adattár USB 3.0-val
Kipróbáltuk a Silicon Power 2,5 hüvelykes Stream S10 külső merevlemezét.
-
Kingston és Silicon Power SSD-k
Gyorsteszteltük a Kingston SSDNow család új tagjait és az Silicon Power E20-at.
Előzmények
A Western Digital kitart a HDD mellett
Újabb terabájtos SSD a porondon
-
A Nagy SSD-teszt...
...amivel már régóta adósak vagyunk. Kinéztél magadnak egy SSD-t? Tesztünkből kiderül, megéri-e az árát.
-
Újabb külső merevlemezek USB 3.0-val
Ezúttal egy Samsung és két Verbatim, gyors csatlakozású adattár járt nálunk.
-
Külső merevlemezek USB 3.0-val
Egy-egy gyors adatátvitelre képes tárolót próbáltunk ki a Silicon Power és a Western Digital kínálatából.
-
Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
Mivel járunk jobban: a CPU cseréjével vagy egy SSD vételével? Már régen volt dolgunk ennyire érdekes összevetéssel.
Gyártók, szolgáltatók
Percről percre
Hamarosan élőben Google csodaszemüvege
Június elsején mutatják be a Project Glass munk...
Doom 3 BFG Edition
A Bethesda bejelentette a Doom 3 BFG Edition-t,...
Dead Space 3 - logó és kép
Megérkezett a Dead Space 3 logója és egy kép is.
Jelentős veszteségre számít a RIM
A kanadai gyártó újabb veszteséges negyedévet v...
Mobilarena TV: Samsung Galaxy Ace 2
A mai adás vendége a legújabb Galaxy Ace telefon.
Win7: cégeknek megéri váltani
Alacsonyabb IT- költséggel és jobb terméktámogatással csábít az új rendszerre a redmondi vállalat.
Sony Xperia U - a kis herceg
Az új Xperia család legkisebb tagja a 3,5 hüvelykes kijelzővel szerelt U, mely úgy néz ki, mint nagyobb testvérei. Kellemes.
HP Pavilion G6: AMD vs. Intel
Ugyan az a gép, néhány, eltérő belső adottsággal és pár ezer forint különbséggel. Ki lesz a nyerő?








