Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz batagy #717 üzenetére

    Sziasztok!

    Most pedig következzen a beígért beszámoló.
    Noname USB3.0 Ebay-jes rack.

    fotó01
    fotó02
    fotó03
    fotó04
    fotó05
    fotó06
    fotó07
    fotó08
    fotó09
    fotó10
    fotó11
    fotó12

    • A rack nagy fekete része fém. A két vége műanyag.
    ASmedia ASM1051 chipes, ami igen pozitív.
    • A nyákon az áramkör számomra furcsán nagy helyen van szétterítve, és hát a forrasztások minősége csapnivalónak tűnik, de mindez nem érdekel, amíg jól működik a cucc.
    • A vinyó csavarozós! Végre!
    • A kis csavarok megfelelően rövid hosszúságúak így bele lehet őket teljesen csavarni.
    • Magán a nyákon az előlapot viszont két nagyon pici, lemezcsavar jellegű csavar fogná, de az előlap füle műanyag és ez a pici csavar nem fogja rendesen. Nálam nem is lehet meghúzni, mert elforog benne a csavar. Ezt ezzel a csavarral így esélytelen rögzíteni. A megoldás, hogy kiméretű, (valszeg M1.6-os) rendes metrikus csavarral és hozzá való anyával kell ezt fölfogatni.
    • A csúsztatós végén az előlapot két másik, nagyobb lemezcsavar fogja oda a házhoz, ez a fémházba csavarodik be, itt vigyázni kell szerintem, hogy nehogy túlhúzzuk, mert utána esetleg már sosem fog tartani.
    • A LED-je nem a csatlakozós oldalon van, hanem a túloldalt. Ez nem gond. Azonban a vinyó kivételénél kell nagyon vigyázni, amikor húzzuk le a SATA-ról, nehogy hirtelen hátracsússzon a vinyó, mert akkor a LED egyből letörik.
    • A csatlakozó USB3 "A" típusú.
    • Beleraktam a múltkori Hitachi 7200 RPM-es nagy áramfelvételű 2.5"-es vinyómat, és az 1 db USB3-on pöccre fölismerte.
    • Adnak hozzá külön USB - DC tápátalakítót is, de arra nincs szükség.
    • Olvasás: 38-39 MB/sec
    • Írás: 24 MB/sec, de a vinyómon nem sok hely volt.
    • HDD Sentinel támogatja, a SMART látszódik.
    • Két hibát tapasztaltam az USB kezeléssel kapcsolatban (az első megoldódott):
    a) Nálam Win8-on ugyan megjelent az óra mellett a biztonságos eltávolítás ikon, de rákattintva nem jelent meg maga a drive ikonja és így nem lehetett leválasztani. HotSwap nevű programmal le lehetett választani. Ez azonban Windows hiba volt, mert egy Win8 update megoldotta!
    b) Felcsatoláskor mindig van egy Windows hibaüzenet egy pillanatra ez:

    win bug

    Nem tudom mi okozza, sem a firmware upgrade, sem a windows update nem oldotta meg. Az üzenet csak kb 1-2 másodpercre jelenik meg, aztán magától eltűnik.

    • A firmware upgradelhető. Kockáztattam és rátoltam innen a 130220.81.F6.02 verzót. Ez a művelet nem ajánlott csak annak aki tudja mit csinál, illetve inkább nekik sem, mert az update toolban van egy-két opció, amivel el lehet valszeg rontani a racket.

    "Régi firmware:" kép:
    Régi firmware

    "Új firmware:" kép:
    új firmware

    Összegezve, teljesen jó és örülük neki! Két probléma van csak, az egyik a nyák és az előlap csavarozását érdemes kicserélni olyanra ami anyás, illetve a felcsatoláskor az említett hibaüzenet.

    Akinek van ilyen Gembird, az rakhatna föl képeket a beléről.

    [ Módosította: radi8tor ]

Új hozzászólás Aktív témák