Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz sz_abel #16208 üzenetére

    Azt kéne megnézni, h a másik Elements-re mit mutat a lemezkezelő?? Jó esetben csak betűjelet kell neki adni, de mivel Ubuntu is jelzett hibát a partícióra, nem ismeri fel a Windows, így vsz rosszabb a helyzet... 8.1 már nem dobálja fel a formázás üzenetet, mint a 7-es, ezért fontos, h mi van lemezkezelőben. Ha RAW fájlrendszerű partíció, akkor neked is azt tudom ajánlani, mint fentebb a kollegának [link]. Adatmentés fizetős progikkal, bár előtte egy próbát megérhet a TestDisk, hátha sikerül helyreállítania a partíciót.

    (#16211) Moonwolf: ezeknél hardveres titkosítás van, az USB chip alapból titkosít, csak a hozzáadott programmal, a jelszavas hozzáférést tudod aktiválni/ deaktiválni. Gyárilag a jelszókérés ki van kapcsolva.
    A Metal fém házának előnye a jobb hőelvezetés, lehet mondani "tartósabb" a fém ház. Strapabírónak max olyan értelemben mondható, h kis ütődésnél, esésnél, nem törik, reped el, mint a műanyag. Viszont attól a vinyó ugyanúgy megnyekkenhet benne, mivel nem speciális ütésálló, rázkódásvédelemmel ellátott a burkolat, mint mondjuk a Transcsendeknél.

    (#16212) Gedeon31: ne szerénykedj :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sz_abel #16228 üzenetére

    Ha sérül a fájlrendszer/ partíció azonosító, akkor jelöli a Windows RAW fájlrendszerrel az adott partíciót. Viszont ennél az a rossz, h ezáltal akár a tartalma is sérülhet. RAW fájlrendszert sok minden okozhat, pl. nem megfelelő leválasztás az oprendszerből, érintkezési hibák, elégtelen táp miatt megszakadó adatkapcsolat, külső merevlemez vezérlése hibázik stb. De mondják azt is, h néha minden előzmény nélkül, random előfordul, h legyen dolga adatmentő szakiknak is... :D Bár nálad vsz az ACHI állítgatás is közrejátszott ebben.
    A Linux beleláthat jó esetben a RAW-ba, de kimásolva, lehet hibásak lesznek a fájlok....Maradéktalanul, általában csak a profi adatmentő szoftverek, v problémásabb esetekben csak szakember, adatmentő cég képes laborban helyreállítani a tartalmat. Előbbi esetében is van, h 0.00 KB-osnak jelöl mentéskor néhány fájlt a program, amiket nem tud helyreállítani, bár külön szokott lenni RAW Files mappa is.

    Fontos, h a mentendő drive-ra írni nem szabad és felesleges járatás is kerülendő. Van, aki azt tanácsolja, h először klónozni célszerű a RAW partíciót egy másik meghajtóra, mert az csak 1x olvassa végig a felületet. Míg az adatmentés 2x, mivel először végigszkenneli, másodjára történik a tényleges mentés. Bár ez inkább olyan meghajtóknál különösen fontos, ahol már maga a HDD is döglődik. Ezért célszerű ránézni HD Sentinellel a merevlemez állapotára, kondíció hogyan áll, nincsenek-e szektorhibák stb?

    a.) Fentebb javasolt adatmentő szoftverek valamelyikével nekiesni és klónozni-kimenteni/ kimenteni külön drive-ra a tartalmat.
    b.) Egy próbát megér a TestDisk is, hátha full helyre tudja állítani a partíciót.
    c.) Meg lehet próbálni Ubuntu alól kimenteni, ha megy, de fennáll a veszélye, h lesz közte több sérült fájl is.

    Bővebb iformációkért Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikot nézd meg, bár igyekeztem a lényeget összeszedni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák