Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2279 üzenetére

    Szia!

    Az ASM1153E chip megállapítás honnan van, a felirat az rajta és/ vagy a tray? Enyém pl. ASM1053, amit nemrég vettem, de egy fórumtárs szinten mostanában és az is 1053-as.
    Fentebb egy másik fórumtárs hasonlóra panaszkodott [link], chipet nem árulta el, de amit írtam neki, az alapján vsz az ő hardvere környékén lehet a gond. Tiednél ASMedia MP Toolban milyen infók vannak [link], [link], [link], akár screenshot is jöhet?

    "10 perc elteltével a vinyó leáll, led lekapcsol, a Windowsban meghajtókra kattinva "nem elérhető" hibaüzenet..."
    Ez az alvó mód, ami normális. Nálam és másnál, sőt legtöbb 2,5" rack-nél is 10 perc van beállítva. Viszont, ha újra rámész pl. fájlkezelőben, akkor ismét fel kéne pörgetnie és használtra készen kéne állnia, nem pedig hibaüzenetet dobálnia. Nálam és másoknál legalábbis működik ez a része is probléma nélkül.

    "Ha ekkor újraindítom a gépet, úgy hogy a rack csatlakoztatva marad, akkor a vinyó nem pörög fel, a led nem kapcsol vissza és a Windows a boot befejeztével ismét hibát dob "Az USB eszköz azonosítójának lekérdezése sikertelen"
    Itt írtam fentebb a kollegának, hogy ez megint lehet gépfüggő is, mert rádugva újraindítást, leállítás-bekapcsolást én is végigzongoráztam és semmi probléma nem volt.

    "Az már csak a hab a tortán hogy UASP sem működik"
    Ezt miből szűrted le, mert Win7 alatt nyilván nem is fog, mivel az csak BOT módot tud? Win8.0+ kell hozzá, ahol az MP Tool is jelzi a bekapcsolt állapotot, illetve eszközkezelőben SCSI meghajtóként jelenik meg [link]. A Windows 10 pedig tudja az UASP módot és az alatt már működnie kéne. Ha nem, akkor a chip támogatja, csak a gyártó által "le van tiltva".

    =========================================================

    Azt nem mondanám, hogy kifutó termék, rengeteg helyen árulják még, ahogy a többi 2,5" LC-Power házat is.
    Ha nem adott gép hardveres, illetve BIOS/ UEFI probléma, netán vmi Windows driveres probléma, akkor max azt tudom elképzelni, hogy az újabban gyártott Becrux tényleg ASM1153E chippel szerelt, ami problémás....bár ahhoz elég jó és minőségi ez a ház és 1053-al semmi probléma nincsen vele.
    Windows driverek a notebook gyártó oldaláról vannak, frissek, chipset driver megfelelő, mert utóbbi is tud érdekes jelenségeket produkálni USB-n?

    Ha 55AA a PID azonosítója, akkor firmware flasheléssel be lehet elvileg állítani, hogy ne álljon le [link], illetve HDS-ben is lehet tiltani a leállást [fizetős verzió], [ingyenes verzió].

    Miellőtt gariba visszavinnéd, mindenképpen ki kéne próbálni másik gépen, más hardveres és driveres környezetben, hogy ott reprodukálja-e a hibát.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2281 üzenetére

    Üdv!

    1. Igen látom, ez valóban 1153E.

    2. Érdekes jelenség ez az alvó módból ébredés, mert normál esetben szépen fel kéne pörgetnie. Az Electra is ASM1153E és ott is volt vmi hasonló gond [link], [link].

    3. Igen, menet közben nyilván kell is, ha nem ismerné fel, az már inkább lehetne illesztőprogram hiba.

    4. Ez is fura, mert az ASM1153E támogatja és ez a legújabb ASMedia USB 3.0 device vezérlő. Érdekes módon az ugyanilyen ICY BOX IB-268StU3-B esetében is ki volt kapcsolva...

    5. Na igen, több OS már valóban mérvadóbb. De a Linux alatti működés eleve nem mindig tökéletes, mert nálam, illetve másnál sem tudta leállítani a 3.0 porton a rack-et. Azonnal újra felpörgette és újracsatolta, ami elég egzotikus jelenség...

    6. Igen, valóban egy nagyon jó és ajánlott külső ház a Bexrux. Viszont eddig stabilan 1053 chippel volt szerelve, ami teljesen ok. Illetve még régebben volt benne 1051, de azzal sem volt probléma. Viszont a gyártók időnként önkényesen váltogatják benne a vezérlőket, kb. "ami a polcon van" alapon és így érheti az embert kellemetlen meglepetés... Pedig én és a másik tag is nemrég (hetek/ pár hónap) vettük és mindketten 1053-ast kaptunk, ami megfelelő. Ezek szerint boltok között is ekkora szórás van.

    7. 55AA előny, mert azt lehet babrálni. Firmware-t nem linkeltem, csak az MP Tool (1.10 / 2.02 ajánlott) screenshotot mutattam, amiben meg lehet nézni a rajta lévő firmware-t és egyéb gyári beállításokat. Elvileg ASM1x53 chipekhez nem nagyon van hivatalos firmware, de egy német oldalon a 3,5" házak 8 TB-os HDD támogatása kapcsán akadtunk rá ERRE. Itt viszont vannak, de, hogy ezek rárakhatóak-e pl. egy Becrux-ra, azt nem próbáltuk?

    8. Hát igen, a gyári külső merevlemezek kompatibilitása és működése, több esetben problémamentesebb szokott lenni. Az M3 Portable is jó modell, ott csak az integrált USB-aljzat a szívás, ami terén nyilván jobb egy külső házas összeállítás.

    =========================================================

    Ha valóban a vezérlővel van gond, akkor jó, hogy beadtad gariba, mert sok mindent úgyse lehet vele kezdeni. Reméljük csak egy hibás darabot fogtál ki és a következő, akár 1053, akár 11153E chippel, már jó lesz. Ha utóbbit kapod megint és ugyanaz az ébredési hiba + UASP sem megy, akkor az meg elég tré dolog, akár ASMedia, akár LC-Power sara is... :(((

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2281 üzenetére

    "De van egy érzésem hogy a bolt visszadobja azzal hogy szerintük minden ok."

    Ha megfelelően tálaltad nekik, hogy mi a probléma, nem hardver / driver a hiba forrása, akkor náluk is jelentkeznie kell alvó módban a problémának.

    Illetve egy komolyabb helyen nem sz*roznak egy pár ezres termék kapcsán, hiszen fontosabb az, hogy a vásárló elégedett legyen, legközelebb is náluk költse a pénzét, valamint ajánlja a boltot ismerőseinek. :) Amelyik ilyen kis tételnél nekiáll kekeckedni, ott akkor többet nem kell vásárolni!

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz nash2 #2281 üzenetére

    Végigolvastam én is a problémát.

    Számomra nem annyira rack hibának tűnik, mint inkább valami inkompatibilitási (a Lenovo Z510 notebook és a Becrux 1153E közötti) gondnak, vagy driver problémának. Persze nem tudjuk kizárni a rack hibát sem.

    Pár független ötlet (nem az előző számozással):
    1) BIOS-ban szerintem nézd meg, hogy az USB beállítások között van-e valami állíthaó dolog. Pl. Dell-ekben vany egy "USB Debug" aminek a bekapcsolása tiltja az USB3-at, és USB2-ként működik. De létezhet USB Wake beállítás is esetleg.

    2) Lenovo Z510 BIOS a legfrissebb?

    3) Igazából nem tudom, hogy az " Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver" fent kell legyen? Mindenesetre a Lenovo honlapján szerepel a Z510-hez ez, a 2.0.0.102 verzió, Windows 7-hez.

    Az Intel holnapján frissebb 4.0.0.36 verzió is található ebből. Ez Windows 7-hez való.

    Elvileg Windows 8 és afölött erre már nincs szükség!
    NEC/Renesas chipset esetén sem kell már Windows 8-tól ilyen driver, ezt erősíti meg a Plugable honlapja is.

    4) Windows Power beállításokban az USB sleep-pel kapcsolatos beállításokat is érdemes csekkolni.

    5) A Becrux 1153E rack firmware-ét azért érdemes lesz megnézni, amennyiben az előzőek egyike sem oldja meg a gondot.
    1153E-hez való firmware is elérhető. :)
    a) A Plugable oldalán van pár firmware, többek között 1153E-hez is, van sima és 10 perc után leálló verzió is. A verziója 140509A18200.

    b) A Computerbase oldalán is van 1153E-hez firmware, ennek verziója 140509_A1_82_80.bin, ami ugyanaz mint a Plugable.

    1153/1153E esetén az MP Tool 2.02 verziót ajánlott használni.

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2286 üzenetére

    ASM1051-hez van firmware, az összefoglalóban linkelt két oldalon. Viszont csak az 55AA PID azonosítójú házak flashelhetőek és frissíthetőek, 5106 és 5136 nem. Utóbbiak max talán akkor, ha maga a gyártó kiad hozzá vmi speciális firmware-t.

    Igen univerzális cucc, de ha a hardvergyártók gányolnak, akkor nem feltétlen jön össze a dolog. Pl. fentebb a kollégánál 2.0 portban sem működik, ami elég abszurd...vagy éppen, amit korábban írtam, hogy bizonyos alaplap + BIOS/ UEFI verzióknál lehet 2.0/ 3.0 pendrive + 3.0 portól Windowst telepíteni, 3.0 külső HDD-ről futtatni, míg másikaknál csak 2.0 portról. Holott mindenhol kéne 3.0 porton is mennie, nálam is simán müxik.

    Flashelés és garanciavesztés ügyével kapcsolatban, nem hiszen, hogy minden boltban értenek hozzá olyan szinten, vagy MP Toolt nyomkodnák. :N Csomagoláson eleve firmware és egyéb gyártói infók és beállítások sincsenek feltüntetve. Max rádugják a gépre és megnézik, hogy helytálló-e a vevő által bejelentett panasz.

    OK, várjuk a fejleményeket. :K

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2295 üzenetére

    Szia!

    Mondtam én, hogy ez a nagy bevizsgálás, nem jelenti azt, hogy komolyabban nekifekszenek, annyira szakértenek, MP Toolt nyomogatnak és egyebek...viszont, hogy még a bejelentett hibát megnézni se veszik a fáradtságot, az tré...
    Gondolom zsét akkor visszaadták és venni szeretnél egy másik házat, másik boltban?

    Nem is tudom hirtelen mit ajánljunk, mert a legtöbb rack ASMedia chipes. Ez a Captiva egész jó. ASM1053, de hogy a gyártók ennél is hogyan variálják, azt nem tudom? Illetve vannak összefoglalóban és tesztekben JMicron, Innostor vezérlősek is, hátha azok a konfigodon jobban beválnak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2303 üzenetére

    OK!

    Legfőképpen az lesz majd érdekes, hogy a Captiva ASM1053 vezérlője is produkálni fogja-e ugyanazokat a hibákat gépeden, mint a Becrux ASM1153E-vel...? Persze, ha ilyen chipeset kapsz, mert sose lehet tudni, mit, hogyan variálnak a gyártók... Ha igen, akkor ott egyértelműen nálad van a hiba, mert többen is vettek mostanában ilyen rack-et, ezzel a vezérlővel, de nem panaszkodtak rá. Illetve már a Becrux esetében sem fog kiderülni, hogy vmi "hibásat" fogtál ki, vagy tényleg ezeknél az adott vezérlő a problémás. Pedig nagyon jó kis külső ház.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2303 üzenetére

    Megint oops....most látom csak mit kérdeztél tegnap...

    "Néhány weboldalon láttam hogy max. 500 gigás vinyót lehet beletenn"
    Bár gyártói oldal nem ír pontos adatot erre vonatkozóan, illetve csak 160 - 500 GB-ot említ, de ez az 500 GB-os limit tuti fals...lehet régebben más vezérlővel szerelték és annál talán, de a mostaniakban ASM1053 chip van. És ez bizony lekezelte fentebb 2 fórumtársnál az 1 TB, valamint a 2 TB notebook merevlemezt is. Szal aggodalomra semmi ok. :N

    Amúgy a legtöbb 2,5" USB 3.0 háznál 2-3 TB-os limitek vannak megadva, de ha pl. ugyanazon ASMedia vezérlő egy 3,5" külső házban képes lekezelni a 8 TB-os merevlemezt, akkor lehet épp előbbi esetben is menne még nagyobbal. Csak a gyártók az alapján írogatják oda, hogy ők mekkora HDD-vel tesztelték és, ha épp lehetne 2,5" 4 TB-os winchestert kapni (létezik), vagy tesztelik ekkorával, akkor vsz arra írnák át a limitet.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz nash2 #2303 üzenetére

    Megjött-e a Captiva rack? Illetve ha igen, a Lenovo Z510-en a leállás-felébresztési gondok megoldódtak-e ezzel a rack-kel?

    Csak kíváncsi vagyok..., mert én a Lenovo problémára tippelek igazából.

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2369 üzenetére

    Üdv!

    UASP azért nem megy, mert Windows 7-et használsz, ahogy sokan közületek, akik nézték MP Toolban. :)
    Natív UASP támogatás csak Windows 8-ban és afelett van, illetve újabb Linuxoknál és Mac OS X 10.8 óta [wiki].
    A főablakban a PID pont nem látszik, de gondolom 55AA.

    "5 perc után leállítja a vinyót, eltávolításkor és altatáskor is"
    És alvásból ébresztve ez már nem dob hibaüzenetet? 1153E vezérlős Becrux-nál sem értettem, mi okozza...?

    (#2367) batagy: ezeket azért kb. eddig is tudtuk. Maga a frissítési folyamat, alvó mód beállítása és azutáni működése lenne az infó. De biztos működik az is.
    Azért köszönjük, hogy megnézted. :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nash2 #2371 üzenetére

    Szia!

    Na ez érdekes, ezek szerint UASP itt is ki van kapcsolva, hiába támogatja maga a vezérlőchip a funkciót...eszközkezelőben se SCSI meghajtóként jelenik meg vsz.
    Hát akkor ezt is megtudtuk, a többiek is Win7 alatt tesztelték, így nem volt egyértelmű, hogy működik-e, vagy sem.

    Persze, ha nagyon akarod, akkor lehet rá tenni olyan firmware-t, ami tud UASP-t: [plugable], [computerbase]. Mert elvileg firmware függő a dolog. Mivel a PID = 55AA, így lehetne is flashelni, frissíteni.
    Másrészt viszont nem feltétlen érdemes vele szórakozni, mert normál, hétköznapi használatnál, illetve HDD esetén úgysem jön ki az előnye. :N UASP képességeket eleve egy gyors SSD-vel, illetve főleg olyan alaplappal lehet kihasználni, ami támogatja a turbó módot [Asus USB 3.0 Boost]
    Én méregettem szintetikus és gyakorlati sebességértékeket Win7/ 8.1/10 esetén UASP képes külső házakkal, BOT és UASP módban egyaránt, de speciális szoftver és alaplap híján nem voltak különösebb eltérések.

    Kösz szépen az infót! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák