Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz nash2 #2281 üzenetére

    Végigolvastam én is a problémát.

    Számomra nem annyira rack hibának tűnik, mint inkább valami inkompatibilitási (a Lenovo Z510 notebook és a Becrux 1153E közötti) gondnak, vagy driver problémának. Persze nem tudjuk kizárni a rack hibát sem.

    Pár független ötlet (nem az előző számozással):
    1) BIOS-ban szerintem nézd meg, hogy az USB beállítások között van-e valami állíthaó dolog. Pl. Dell-ekben vany egy "USB Debug" aminek a bekapcsolása tiltja az USB3-at, és USB2-ként működik. De létezhet USB Wake beállítás is esetleg.

    2) Lenovo Z510 BIOS a legfrissebb?

    3) Igazából nem tudom, hogy az " Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver" fent kell legyen? Mindenesetre a Lenovo honlapján szerepel a Z510-hez ez, a 2.0.0.102 verzió, Windows 7-hez.

    Az Intel holnapján frissebb 4.0.0.36 verzió is található ebből. Ez Windows 7-hez való.

    Elvileg Windows 8 és afölött erre már nincs szükség!
    NEC/Renesas chipset esetén sem kell már Windows 8-tól ilyen driver, ezt erősíti meg a Plugable honlapja is.

    4) Windows Power beállításokban az USB sleep-pel kapcsolatos beállításokat is érdemes csekkolni.

    5) A Becrux 1153E rack firmware-ét azért érdemes lesz megnézni, amennyiben az előzőek egyike sem oldja meg a gondot.
    1153E-hez való firmware is elérhető. :)
    a) A Plugable oldalán van pár firmware, többek között 1153E-hez is, van sima és 10 perc után leálló verzió is. A verziója 140509A18200.

    b) A Computerbase oldalán is van 1153E-hez firmware, ennek verziója 140509_A1_82_80.bin, ami ugyanaz mint a Plugable.

    1153/1153E esetén az MP Tool 2.02 verziót ajánlott használni.

Új hozzászólás Aktív témák