Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz semetka #5204 üzenetére

    Sziasztok!

    Megoldottam a problémámat, habár az okokban továbbra sem vagyok teljesen biztos. Valami az én konfigurációmban nem működött együtt:

    Intel X58 Express chipsetes alaplap
    Axagon PCEU-430VL USB 3.2 Gen 1 bővítőkártya, PCIe x1 sávos, VIA Labs VL805 vezérlővel
    Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
    Windows 10 Pro 2004 64-bit, uaspstor.sys driver

    A külső eszközök írásakor pár GB után megszakadt az írás, 129-es és 153-as eseményazonosítókkal jöttek létre bejegyzések az Eseménynaplóban (Visszaállítás történt a következő eszközre: \Device\RaidPort2; A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 2 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000067) 0x5fc170 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet.)

    A Sharkoon gyári támogatása nem válaszolt. Az Axagon válaszolt, a Fastport 2-t garanciában ki is cserélték, de a cserélt darab is ugyanazt a hibát hozta, szóval előbbre nem jutottam. Vettem egy JMS578 vezérlős dokkolót is, ezzel is ugyanaz a hiba jött elő.

    Ekkor továbbmentem, kicseréltem az USB bővítőkártyát egy PCIe x4 sávos StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 kártyára. Ezen két vezérlő is van: ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812. Megjegyzem, ennek a kártyának normális gyári támogatása van. Letölthető hozzá frissített Windows 10 driver, ami érdekes módon BOT módot használ, nem UASP-ot.

    Amióta ez a kártya van a gépben, nem jött elő a hiba, minden stabilan működik. Az UASP hoz pár speciális esetben nagyobb teljesítményt, de nekem a mindennapi használatban sokkal fontosabb a stabilitás, szóval én jól elvagyok BOT módban is. Így is meg van a 100MB/s körüli stabil írási sebesség egy külső SATA-II HDD-re.

    A mostani konfigurációm:
    Intel X58 Express chipsetes alaplap
    StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 bővítőkártya, PCIe x4 sávos, ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812 vezérlőkkel
    Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
    Windows 10 Pro 2004 64-bit, usbstor.sys driver

    Lehet, hogy a vezérlőkkel voltak gondok, de lehetséges magyarázat, hogy a Windows 10 uaspstor.sys driverében van a hiba. Nagyon sok külföldi fórumon panaszkodnak hasonló eseményazonosítós hibákkal, különböző hardverekkel a Windows 10 UASP módjára.

    /Krisztián

Új hozzászólás Aktív témák