Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Papesz1990

    csendes tag

    Sziasztok.
    A következő a történetem. Sok utánna járás, és fórum olvasás után megrendeltem életem első cuccát Kínából. A TinyDeal-en rendeltem 25 ezer forint értékben egy telefont, kértem hozzá DHL csomagszállitást, igy az 29 ezer forint lett, majd vám papirok beküldése, majd elintézve, DHL srácnak az 8 ezer forintos ÁFA kifizetve. Innestől vannak a gondok. Telefon helyett egy 4 kilós csomagot kaptam, amibe egy projector volt (TinyDeal honlapján megtalálva egy 41 ezer forintos cuccról van szó). Mondtam a srácnak, hogy miez? Nekem kis doboz kell, egy telefonnal. Ő nemtudja, ő csak egy futár. Ami a dobozon volt. Egy eredeti cimke: from DHL to Kelly Johnsson x.y. cím USA, egy DHL-s cimke az én adataimmal, címmemmel, description: cell phone (igaz, hogy a doboz bazi nagy, és oldalára rá volt nyomtava hogy MULTIMEDIA LED PROJECTOR). Papirok: Rendeltetési vámhivatal papir, amire szintén az van feltüntetve hogy mobiltelefon (még mindig nem veszi észre senki, hogy a doboz 4 kiló, és valószínűsíthetően NEM telefon van benne). Azonnal irtam a kinaiaknak a problémát, ennyit irtak vissza előszőr: OMG, másodjára, fotozzak le mindent. Fotó elküldve, hibát keresik. 1 hét múlva rájuk irok, hogy mivan már, visszairnak, hogy fotózzak már világosabb képet mert nem tudják elolvasni a cimkéket...fotó kész, elküldve. Majd hosszas chatelés, küldjem vissza a projectort, ők megkapják, elküldik nekem a telefont, és elméletileg visszatéritik a projector visszaküldés árát. Kérdésem a következő lenne. Ki hibáhzatott? Hogyan és mi módon küldjem vissza nekik a cuccot kinába (kb. költség)? Mennyi esély van rá hogy nem b****** át, és télleg megkapom a visszaküldés diját? Előre is köszi a segitséget :) !!

    "Aki csak tanulással tudja elvégezni az egyetemet, az megélni is csak munkából tud majd."

Új hozzászólás Aktív témák