Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz .: JuSzT :. #89412 üzenetére

    "Lánc: Azt láttam hogy van 9 sebességes, az oké. Hány szemes kell? Ha veszek egy alap 110 szem körülit, az gyárilag jó, vagy lehet hogy ki kell venni belőle?"

    Ha még nem tetted, megszámolhatnád, mennyi kell! Tegnap vettem agyváltóshoz egy ilyen -sosem használt- Shimano egysebességes láncot jófogásról, nekem 104 szem kellett csak belőle. Agyfaszt kaptam majdnem, amikor az eladó megjegyezte, hogy stiftes, életemben nem hallottam még stiftes láncról, persze erről nem az eladó vagy a lánc tehet. :D

    Centivel mértem le a vásárlás előtt, hogy tulképp jó még a régi is, a kedves eladó meg hozott magával láncmérőt, megmérte nekem, és kiderült, hogy jól mértem; azért persze elhoztam az újat, jövőre jó lesz. Most láncbontóban gondolkodom, azom sincs; eladóm hozott magával azt is, ha a láncom mégis megnyúlt lett volna már.

    [ Szerkesztve ]

  • eeXaa

    addikt

    válasz .: JuSzT :. #89412 üzenetére

    Nem tudom mi a baj a váltóval de én egy ugyanolyan deore-t vennék.
    Sor: úgy tudom bármilyen shimano rendszerű sor rámegy... természetesen 9 es... ha szinte mindig aszfalton lapos terepen használod, akkor szerintem simán elvagy egy 11,12 - 23,25 el ami kissebb ugrásokat jelent... szerintem sokkal precizebb.. én pl.rengetegszer hiányolok köztes áttételt... mondjuk azt is jó lenne tudni mik a számok elöl..
    Ez összefüggésben van a lánc hosszával is..
    Leegyszerüsíti nagyban a dolgokat ha mindenből ugyanazt veszed, ill. a láncot ugyanannyi linkre fűzöd..
    Ha te szereled a bicajt le tudod mérni a monoblokk méretét és az alapján tudsz venni... mindenesetre szerintem szabvány az is úgyhogy nem sok választás lehet...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák