Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz imyourfriend #73107 üzenetére

    Értem mit akarsz ezzel mondani, és egyet is értek Veled. Szerintem félreértettél. Elmondom, hogy miért nem szeretem-ajánlom a Tourney szintet. Nem azért mert sznob vagyok, hanem rossz tapasztalatom van vele. Az RR 5.1-emen Tourney váltók voltak. A hátsó még relatíve jól működött, de az első miatt kétszer kishíján buktam. Pedig nem szoktam vadulni. Szóval, egyszer terepezés közben kb. fél százalékos emelkedőnél merészeltem váltani középső tányérról kicsire, és ezt az óriási terhelést azzal hálálta meg, hogy felcsavarta a láncot és azonnal blokkolt a hajtókar. Szerencsére lassan haladtam így le tudtam lépni a pedálról. Azt hittem véletlen, de később még egyszer eljátszotta ugyanezt. Utána letettem a próbálkozásról, és csak szigorúan a legkisebb terhelés nélkül váltottam. És igen, a váltó jól volt beállítva. Aztán áttértem SRAM X9 elsőváltóra, és "látá az úr hogy ez jó", minden problémám megoldódott. Tudtam biztonságosan váltani, akár meredek dombon is, nem kellett félnem, hogy pofára esek. Most XTR van és az is profin működik. Persze ez csak az első váltóra vonatkozik, a hátsó hellyel-közzel tette a dolgát.
    Szóval csak azt szerettem volna ezzel mondani, hogy a drágább, minőségibb cuccoktól nem feltétlenül leszel gyorsabb, de sokkal jobb a használhatóságuk, biztonságosabbak. Nyilván nem végletekben kell gondolkodni, egy Alivio vagy Deore vagy SRAM X5-X7 már a legtöbb felhasználónak megfelelő. Tourneyt nyugodt szívvel a fentiek tükrében nem szívesen ajánlom senkinek. Pár ezer forinttal drágábban már sokkal jobbak vannak. Mind váltókeret merevségben, mind rugóerőben óriási különbség van közöttük. A Tourney rugója a SRAMhoz XTR-hez képest kb. lankadt f@sz, azért bizonytalankodik váltáskor.

    Ja, és amúgy respekt a teljesítményedért! :R
    Ahogy olvasgatom, elég komolyan nyomod.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Új hozzászólás Aktív témák