Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz flash- #72934 üzenetére

    Hát én ezekkel próbálkoznék:
    0, Testtömeg csökkentése, de nem agyatlan éhezéssel -> utóbbi időben 10Kg-mot dobtam le (84Kg->74Kg) vegyesen zsírt és hulladék-izmot.
    Amennyivel kevesebb tömeget kell hegyre cipelned, annyival gyorsabb leszel. Ha agyatlanul nekiállsz "fogyókúrázni", azt megsínylik az izmaid és az állóképességed.

    1, Bicajozás hegyen -> ezt konkrétan gyakorlom, heti többször teszek meg nagyobb montitúrákat
    hogy hegyen jó legyél hegyen kell edzeni, ez evidens.

    2, Terepfutás hegyen/dombon ->lábam néhány hete lesérült, ezt most nem gyakorlom
    Erősíti elsősorban a tüdőt és a lábat. Ha nincs hegy vagy komolyabb domb, akkor jó egy kis domb/halom (8-10m) is:
    Köröket futsz síkon a domb környékén és minden körben (mondjuk 500-1000m-ként) egyszer _felspirntelsz_
    a halom aljától a tetejére. Ezt minden körben megteszed.

    2.5, Ismerős esküszik a hegymászásra is. Azt mondja utána sokkal jobban megy bicajjal a szintezés. Sosem másztam hegyet.

    3, Spinracing -> régebben rengeteget csináltam, most csak alkalomszerűen
    Jó edző kell és lelkiismeretesen tekerni. Erősíti a lábat és a tüdőt. Fogyni nem fogsz vele, tehát csak az előzőekkel kombinálva jó.

    Én ezeket csinálom július eleje óta (futni júniustól, bicajozni július eleje óta) és alig több mint másfél hónap alatt brutálisat gyorsultam bicajjal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák