Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    Továbbra is úgy gondolom,hogy a visszaút csillapításnak (vagyis a teknős/nyuszi beállításnak) nincs köze a súlyodhoz,az az öszenyomódott teló kirúgásának,visszaútjának sebességét szabályozza.Ha nincs semmi visszaút csillapítás akkor az összenyomódott rugó teljes sebességgel visszarúgna és tovább ugrálna,vagyis nem csillapítana hanem hintáztatna,tehát olyan minden telóban van,csak nem mindegyik állítható.Súlyodhoz a levegő nyomással vagy rugó előfeszítéssel állítod a telót,a visszaút csillapítás meg talán csak annyiban kapcsolódik súlyodhoz,hogy a nehéz bringás alatt jobban felfújt/előfeszített teló értelemszerűen erősebben rúg vissza az összenyomódás után,tehát kissé erősebben kell fékezni a visszaútat.Szerintem...Amúgy meg az összenyomódás sebességét nem befolyásolja a visszaút csillapítás,össze mindig ugyanolyan gyors csak vissza nem.
    Még annyi,hogy míg télen a hideg miatti vastag olaj lassúvá teszi telómat,teljesen nyuszira téve is lassabban jön vissza,melegben meg picit teknős felé szoktam tenni ne koppanjon mikor visszarúg.Valahol láttam úgy állították,hogy a lehető legjobban benyomva majd hirtelen felengedve (elég nehéz művelet gyorsabban elengedni mint ahogy rugó/levegő tolja!) se ugorjon fel a bringa eleje.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák