Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Ákkk #126991 üzenetére

    Tuti nem lenne rossz egy karbon xtr szettel, de nem telik rá és nem biztos megérné nekem. Amúgy annyira nem vagyok gramm mániás, csak tavaly ősztől rájöttem, hogy ha veszek valami alkatrészt, a súlyt is érdemes nézni, mert sokszor árban a kőnehéz és extra könnyű között nincs akkora különbség. Pl. a WTB Volt Comp nyergemet már kissé megbántam emiatt, most könnyebbet vennék hasonló áron, gumibelsőből nemrég 250 helyett 140 grammosat vettem, mert kb. egy árban van, a pedálom műanyag kompozit, mert az is könnyebb mint a fém, megfizethető és ugyanolyan jól (ha nem jobban) bírja a strapát... A következő gumimnál is odafigyelek majd erre, jelenleg hátul 810 grammos Smart Sam-et hajtok, pedig picivel többért lehet kapni 520 grammos külsőt is jobb adottságokkal. De pl. a nyeregcsövem nehéznek számít és ennek ellenére nem fogom leváltani, mert a könnyű nyeregcsövek 4-5x ennyibe kerülnek, szal ez már nem csak választás kérdése, hanem pénztárcáé is :D .
    Szal arra akarok kilyukadni, hogy valszeg sosem lesz 9 kilós fullym, de minimális odafigyeléssel akár kilókat is lehet spórolni egy belépő montin is és hát akkor miért ne. A 65kg súlyommal amúgy is megengedhetem magamnak, hogy valamivel filigránabb alkatrészeket használjak, alattam valszeg semmi nem fog darabokra törni :D

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák