Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GAgyiXyXy

    aktív tag

    válasz jana86 #78055 üzenetére

    A JOHAN & NYSTRÖM kenyai kávéja zseniális, mint mindig. Ennek a pörkölőnek 4 világos pörijét ittam eddig, igaz etióp és kenyai volt mind, ez az ötödik is, de sosem volt savanyú egyik sem. Nagyon ajánlott.

    Malabarok:
    Viszont a JOHAN & NYSTRÖM malabar nekem nagyon nem jön be, túl van pörkölve, pedig a honlap szerint filterhez ajánlják. Mindegy, ilyet soha többet.
    Malabarból a magyar pörkölések mind nagyon ízlettek, igazán nüansznyi eltérések vannak közöttük, bármelyiket ajánlom, nem lősz mellé. Áruk is kedvező (némelyiknél, némelyiknél nem annyira), különösen kiemelkedik az avx kávé az árával, ez a legjobb ár/érték arányú vétel. Amelyeket kóstoltam és magyarok az a csészényi,pacificcaffe,avx,kapucziner. Folyatatom majd a sort, ahol találok úgy is veszek/kapok. Hangsúlyozom, mindegyik magyar pöri nagyon finom! Mindegyik ajánlott!
    A külföldiek közül melitta,cafécult,dinzler,murnauer,corsini,waitrose kóstoltam. Ezek is mind jók, talán murnauer emelkedik ki közülük bársonyosságban, a J&N meg nekem nem ízlik, vagyis a legrosszabb számomra. De leginkább ezekről az mondható el, hogy lényegesen drágábbak mint a magyar pörkölők termékei. Ki kell próbálni ha van rá lehetőség, de mivel ez eleve egy nem túl izgalmas, nem túl komplex kávé, így ha nincs elszúrva a pörkölés nagyjából ugyanazt kapod, csak más árakon.

    "Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

Új hozzászólás Aktív témák