Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paljoc

    tag

    válasz jveres #38756 üzenetére

    Arról majd még kicsit később, már vannak benyomások, de semmilyen kijelentést nem szeretnék elhamarkodottan tenni. Az előző két napban egy 250 grammos három hetes Sidamoval játszottam, ma tértem át a friss Yirgára, megvan a beállítás mindkét darálón, ugyanúgy folynak, csak a kávé fogyasztási kapacitásom nem vég nélküli. Ráadásul most pl. 2x2 szimpla csapolás ment egyiken másikon, a gép 90 fokon, az őrlemény 11,5g, a lefolyások 32 mp-ek és első körben tök mást éreztem mint a másodikban. Ha a mostani kör első csapolásából kellene véleményt mondanom, akkor valami olyat fogalmaznék meg, amit hifis meg talán Te is a Strietman géppel kapcsolatban, hogy sokkal kerekebb, lágyabb, kifinomultabb volt a HG One őrleményéből az ital, míg a Catleré virgoncabb de egyben picit karcosabb, egyes jegyek hangsúlyosabbak, ilyesmi. De nem mondanám egyikre se hogy na ez aztán annyival jobb a másiknál, hogy ihaj. Pláne hogy volt egy második kör is, amikor meg nem éreztem ilyen markáns különbséget. A hétvégén még nyomom különböző babokkal, aztán ha időm és Katoczi engedi, a Jollyval is összeeresztem.

    A mai tapasztalatból azt summáznám, hogy mondjuk az őrleményekből készült kávét lányokra átkonvertálva: a HG One egy szőke finom kis úri kisasszony, hamvas, szelíd, hibátlan, szende, a másik meg telivér, barna, néha káromkodik egyet, de szép az is és maga az ördög néha. Na aztán hogy kinek melyik tetszik, az nyomja rá az áment az érdemes volt-e megvenni 400 ezerért kérdésre. De nincs még vége, hétvégén talán jobban sikerül kibogozni a dolgokat, még az is lehet végül hogy a tekerős az ördög. :))

Új hozzászólás Aktív témák