Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jolti

    senior tag

    Megpróbáltam két kávét, amelyet idáig még nem ittam.
    San Giusto Caffé. Megosztom veletek az én tapasztalataimat.

    Most értem a Blu végére. Ez sajnos döglődő félben volt. ( Elég régi, majdnem egy év körüli pörkölési idővel. )
    Nagyon tetszett az arabicara jellemző gyümölcsösség, az elég jó pörkölésnek köszönhetően ( elég sok világos szem volt közötte, amiket ki is válogattam utána közüle.) markánsan jelen volt az italban, de éppen nem a túl savas kategória. Mondhatni határeset. A nejemnek már az volt, de ő tipikus hagyományos vonal fun. .
    Leginkább a finom tejcsokis vonalat, áfonyás-citrusos ízvilágot éreztem benne, amely nem volt tolakodó. Nekem 92 fok környékén mutatta a legjobb arcát.
    Szívesen megkóstolnék majd belőle egy friss pörkölét, amikor jobban meg tudja mutatni magát a kávé.

    A Bar-t még most bontottam nemrég, de ezen már látszik a friss pörkölés és robusta tartalom. Rendkívül cremás, szinte már habzó lefolyású kávé. Hiába, a két hónapos pörkölés csak jelent valamit! Itt 89fokon van a pid, de lehet még próbálok majd egy-két fokot lejjebb.
    Nagyon intenzív étcsokis, marcipános ízzel, ami sokáig megmarad a szájban. De még kóstolgatom.
    Nekem tetszenek. Előtte 70/30-as Lollot ittam, az már az én ízlésemnek sötét, túlpörkölt' volt, bár meglepő módon abból is lehetett néha jókat főzni.

Új hozzászólás Aktív témák