Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Tin #6155 üzenetére

    Szerintem felesleges pénzszórás.

    Nagyon sokat kutakodtam 8700K oc témában, mert gondoltam felhúzom 5ghz vagy afölé a procit.

    Eleve deliddelni kell (kb 15-20fok nyereség), meg érdemes lehet rézkupakot tenni rá, azzal további 3-5fokot lehet nyerni. Így el lehet jutni az NH-D15 hűtésemmel stabil 5ghz-re, esetleg 5.1ghz. A tesztek alapján csak a 1,5-2xer ennyibe kerülő AIO hűtések lennének azok, amikkel kb. további 5 fokot tudnék nyerni, de jönne vele a vízzel járó macera, amit nem akarok, BÁR ez még mindig kevésbé macerásabb, mint egy épített víz, viszont épített vízzel tényleg még további 5 fok nyerhető egy durva AIO-hoz képest is, DE itt megint duplázódik az ár, mert 100ezer Ft körüli hűtésről beszélünk már. Viszont itt már bejöhet az, hogy hiába van jó hűtésed, már a proci lesz a szűk keresztmetszet, és teszem azt megrekedsz 5.1-5.2ghz-en.

    Kérdem én, megérte a 30ezer Ft-os hűtéshez képest a 45-60ezer Ft-os AIO, vagy a 100ezer Ft körüli épített víz és az ezekkel járó macera?

    Nekem biztos nem, de legalább utána jártam, eljátszottam a gondolattal, és ha nem számítanának az anyagiak, biztos elverném erre a pénzem, DE akkor nem 8700K-val szórakoznék, hanem i9-es procival...

    Osztottam, szoroztam, elmélkedtem, de a végén arra jutottam, hogy vízzel járó rizikó és szállítás esetén a jóval nagyobb rizikó nekem köszi nem, ill. játékokra annyira erős a 8700K, hogy nincs értelme ilyen extrémen tuningolni!

    Tehát nem kicsit megnövelné az e-péniszem, ha 5ghz vagy afeletti 8700K-val dicsekedhetnék, DE én még egyik játékban sem láttam procilimitet, egyszerűen nincs miért költségekbe verni magamat, hogy meglegyen az 5ghz feletti régió. Mikor majd oda jutunk, ahol most egy i7-2600K jár, hogy koros és tényleg húzni kell már, addigra már a 2.-3. gépemet fogom fogyasztani sztem...

    A magam részéről egy deliddet és hozzá rézkupakot meg fogok játszani (kb. 10ezer Ft-os történet lesz), és akkor a mostani stabil 4.7ghz-ről felmászok 5ghz-re. Az, hogy efölé menjek és extra hűtésre költsek úgy, hogy a proci nem is biztos h bírja, egyszerűen már túl nagy ráfordítás. Ezt a pénzt inkább majd az új vga-k megjelenését követően vagy egy új generációs kártyára, vagy egy használt 1080Ti-re fogom költeni, mert minden más ki van már "maxolva" az én igényemnek megfelelően, a procira pedig felesleges költeni, nem ez a korlát.

    De mondok jobbat, szerintem várd meg a Z390-et és a hozzá tartozó 8magos procikat. Ha azok is 5ghz fölé lesznek húzhatóak, akkor azzal aztán tényleg évekig nem kell majd a géphez nyúlni (bár ez a 8700k-ra is igaz lesz egy jó darabig).
    A ryzenek is 8magig vannak, jövőre talán megint hoznak pár százalék órajelet, de biztos nem érik még be az intelt. A lényeg, hogy a régi 4mag8szálas i7 szint feltolódott 6mag12-re, és majd most 8mag16ra, és ez lesz jó pár évig a standard.
    Szerintem aki 8700k-t, vagy majd az új 8magos i7-et veszi, az olyan jó beruházást tesz, mint akik anno i7-2600K-t v. i7-3770K-t vettek. Már azért fogsz gépet vásárolni, mert félsz, hogy kihal a géped alól az alaplap :D

  • Glaz-dozfhut

    őstag

    válasz Tin #6155 üzenetére

    Nem találom hol olvastam, de összesen 50 000-et terveznek legyártani, kiadni. Kevés jut az országba.

    - Glaz-doz-fhut -

Új hozzászólás Aktív témák