Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz tonyi #14290 üzenetére

    Felejtsd el, hogy barmit szamit hogy 16 eve ott vagy. Nekunk KH a 12,6M-nak indulo, jelenleg mar 5M alatt tarto lakashitelunk, a fo szamlatulaj 25+ eves multja mellett dragabban adtak volna +3M lakascelu hitelt, mint amennyiert felvettuk vegul szemelyi kolcsonkent a CIB-nel. [Persze ehhez hozzatartozik hogy a vegen 2M-t vettunk fel es 1 evre, kamatlabban tobb de ertekbecsles tobbtizezer 2x stb. miatt iszonyat koltseg lett volna, mas meg az o terhelesuk miatt nem adhatott lakascelut.] Megjegyzem a Raiff ahol meg ha nem is ilyen tobb evtizedes de sok eve premium ugyfel vagyok ok is pont ugyanannyiert adtak volna szemelyi kolcsont, mint egy utcarol beesonek. Nem is tudom, hogy van-e me'g valahol ahol a banki mult meglete szamit...
    Sot inkabb az a trend, hogy a bankok ha valamit, hat azt jutalmazzak, ha uj vagy (uj = nem voltal az elmult 12-24 honapban naluk semmilyen termekkel).

    [ Szerkesztve ]

  • RR-13

    őstag

    válasz tonyi #14290 üzenetére

    Szia.
    Mi is voltunk K&H banknál... és amikor Zérót kivezették minden előzetes egyeztetés és "kedvezmény" nélkül felmondták a számláinkat. Nem érdekelte őket, hogy 5 éve ott voltunk. :(((

    Az előttem lévő hsz.-el egyetértve szerintem sem érdekli a bankokat, hogy hány éve vagyunk ott... nagyon azt sem veszik figyelembe, ha a pozitív adóslistán vagyunk... :(

    2 évig díjmentes számlavezetés, utalás, bankkártya éves díj szempontjából jelenleg a CIB BM ECO számlát javaslom.
    A Mobilbankja átlátható, nekem pl. azon kivül, hogy nem tudok képernyőmentést csinálni, semmi bajom nincs vele. :N
    Többen dicsérik a Gránit bank Mobilalkamazását, viszont teljesen díjmentes számla ott 2 évig tudomásom szerint nincs, a fenti CIB BM ECO -nál leírt lehetőségekkel.
    Ugyanakkor a Gránit az digitális bank, fiókja nagyon kevés van, de ez nem számít, aki főleg Netbankon szeretne ügyintézni. :U
    A Gránit Bankról bővebben a többiek tudnak majd nyilatkozni, akik használják is.

    [ Szerkesztve ]

  • dptrsk

    addikt

    válasz tonyi #14290 üzenetére

    Ahogy írod a K&H egy modern, de drága bank jelenleg.
    Hozzá hasonló nem nagyon van, az igényekből lejjebb kell adnod, ha olcsóbbat szeretnél.

    A munkáltatódnak nincs partnerprogramja valamelyik bankkal?(Érdemes megkérdezni)

    Mindegyiknek van előnye-hátránya.

    A Gránit Banknál, ahogy írták 2 évig teljesen 0 forintos csomag nincs.
    Ha tudod garantálni, hogy 150ezer forint mindig lesz az egyenleget a Bajnok vagy Bajnok Plusz csomagot megnézheted, egyéb esetben a 225ezer beérkező miatt csak átlagos csomag van, ami annyira nem jó, ha aktívan bankolsz és nem csak kártyával vásárolsz.
    Netbank régi design, de cserébe gyors, mobilapp egész jó, de azért a K&H szintjét nem éri el(ahogy egyik magyar bank appja sem, szerintem).

    Előny a gyors, távoli ügyintézés lehetősége.
    Hátrány, hogy pénzt számlára befizetni csak Budapesten tudsz 1 helyen(van akinek fontos).

    [ Szerkesztve ]

  • .tnm

    addikt

    válasz tonyi #14290 üzenetére

    ha nem éled fel rendszeresen a fizudat, akkor azt is vedd figyelembe összehasonlításkor, hogy a különböző rövid lejáratú betétek milyen kamatokat adnak. (a Gránit pl. ebben jó, de vigyázz, mert a bajnok 150ezres feltételhez kötött ingyenességéhez csak a folyószámla egyenlegét nézik, a lekötéseket nem.)
    pl. 100ezer ft, 3%-os ebkm-re, 3 hónapra lekötve a Gránitnál valószínűleg többet fog kamatozni, mint a banki költségeid (ha az ingyenes számlavezetés és a 3%-os kamat feltételeit teljesíted)

    Továbbá ha van gránit-os ismerősöd, akkor elvileg ajánlás útján történő nyitáskor mindketten kaphattok egyszeri 5-5 ezer Ft-ot (feltételekhez kötött, de elég egyszerűen teljesíthető feltételek)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés