Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    Az MP3-as tesztre reagálva:
    ha nem tudom, hogy át vagyok verve, akkor maradhat az átverés?
    Hol marad a hifi szellem, amivel a valósághűségre törekszik a hallgató, s ehhez minden eszközt megragad?
    Az MP3, mint HI-FI hallgatási eszköz? S mindez egy szakmainak mondott fórumon, mint vita tárgya?
    Nem vaktesztezni kell, mert ez a vaktesztezés már nevetség tárgya (jelen esetben azért, mert egy bizonyos zenét kell tömöríteni Flac, DSD és MP3 formátumba, mindezt egy forrásról, ami stúdió felvételt jelent, és így lehetne megvizsgálni az adott formátumokban megmaradt információ zenei értékét, valósághűségét, illetve azt, hogy mi hasonlít legjobban a stúdiófelvételre), hanem górcső alá vetni egy-egy felvételt minőségi rendszeren, és megítélni, mi a jobb, mi a szebb zenei hang, mi a többet adó...
    Komolyan nem értem,miért vannak ezek az eszmecserék úgy kihegyezve, mintha a HIFIZÉS világa javarészt csak az átverésről szólna és miből ered az igyekezet, hogy minél több"átverést" leleplezünk, AB teszt, vakteszt, stb...miközben az emberi fül könnyedén becsapható...igen, becsapható, a tudattal, hangulattal, bármivel...bizonytalansággal is, amikor koncentrál valaki arra, hogy kitalálja, vajon mit is hall...
    A HIFI hangját és szellemiségét is tanulni kell, műveli az ember a fülét, a hallását, emiatt van az, hogy a gyakorlottak biztosabban ismerik fel a különbségeket...de a hifizés erről kéne, hogy szóljon, tanulásról, a valódi hangok megismeréséről, kereséséről, színpadkép hatásáról..hol fér meg ezzel szemben a vaktesztezés???
    Sokszor meghallgatok egy-egy zenét, többször átrendezve a dobozokat, másik kábellel, másik lejátszó programmal,mire eldöntöm,hogy EZ a legmegfelelőbb, legtetszetősebb, össze vetve más, hasonló stílusú zenékkel...és keresve a valósághűet, ami egyszer magával tud pusztán a hangokkal ragadni...Miért attól zajos ez az oldal, hogy hogyan próbálják meg egyesek komolytalanná tenni azokat, akik a HIFI irányzatát követik, próbálják követni? Javasolnám, hogy akiknek az a fontos, hogy bebizonyítsák, hogy az MP3, (ami sokszorosan bizonyítottan Nem képes erre), tud olyan jó lenni mint egy cd minőség, vagy veszteségmentes formátumok (ami ellen most is hangosan tiltakozik a tudatom, hisz sokszor tapasztaltam ennek ellenkezőjét), azok ezen "tudásukat" egy újonnan alakított fórumon igyekezzenek megvitatni, itt pedig maradjon meg abbéli törekvése MINDENKINEK, hogy a minőségi zene hallgatást helyezzék előtérbe a vitatható AB tesztek helyett...
    Vallom, hogy a zenehallgatást a tudatunk is befolyásolja, így tudnia kell mindenkinek, hogy mit hall, milyen formátum, milyen felbontás, stb és pártatlanul dönthessen mindenki, a pillanatnyi zeneélményre alapozva..
    Elszomorító, hogy a hifizés célja egyre jobban a háttérbe szorul, ami nem csak egy alapminőséget takarna, hogy de legyen mélyhang, és legyen innen-onnan hanghatás, mintha sztereó is lenne, hanem a tökéletes, valódi hang reprodukálása, amikor eltűnhet a szobád, a dobozok, az erősítőd és minden, s a hang teret, képeket teremt, nagybőgőt, gitárt, hegedűt, zongorát....
    Ha az Mp3 elfogadható szint ezen fórum szerint ehhez, akkor ez a fórum nem HIFI fórum, pusztán csak Hallgassak valamit fórum...pedig ilyen fórumokból van sok, s anno azért örültem meg ennek a fórumnak, mert ez más volt, mint a 2.1 meg aktív 2.0 meg Mp3 meg sokcsatorna de jó hifihez meg youtube a nagyon jó szint....
    S ez esetben lehet indítani egy névkeresést, mert ami most van, arra méltatlan ez a színvonal :((

Új hozzászólás Aktív témák