Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scorpus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek, a következő a probléma:
    Adott egy PC konfig, benne 4db merevlemez (3 db Samsung HD103UJ és 1 db HD103SJ), mindegyik 1TB, 7200rpm. A HD103SJ-t használom rendszernek, ez a legfiatalabb merevlemez is egyben. Az alaplap ASUS P5QSE, ezen van 6 db SATA port, az első 4-re vannak rádugva ezek, az 5.-en van egy DVD-író. A probléma az, hogy az egyik HD103UJ merevlemez valamiért nem működik megfelelően. A többivel nincs gond. A hiba akkor jelentkezik, amikor az ominózus HD103UJ-ról másolok adatot egy másik merevlemezre, vagy egy másik merevlemezről másolok adatot erre a HD103UJ-ra. Tehát másoláskor vagy áthelyezéskor jelentkezik a probléma, mégpedig úgy, hogy nagyon lassú a művelet. A többi merevlemez között az adatátvitel sebessége rendben van, de ha ez a merevlemez kerül ebbe a szituációba, akkor nagyon lassú lesz a művelet. A rajta tárolt adatokkal nincs semmi gond, nem hibásak, nem veszett el, nem sérült meg semmi. Tehát a művelet rendben végrehajtódik, csak a sebességgel van gond. Megnéztem Hard Disk Sentinel programmal is, de nem ír semmi problémát, tökéletesnek minősíti. A tápegységgel sem lehet szerintem gond (Chieftec CFT-600-14CS). Nem tudom elképzelni mi lehet a probléma. Nincs vele különösebb probléma, mert az adatok megvannak, de félek hogy ez a lassúság valamit jelent, esetleg későbbi meghibásodást ami adatvesztéssel járhat.

    Kérlek benneteket, akinek van bármi ötlete az írjon, köszönöm szépen!

    A mostaniakon kívül a régi rendszerben is voltak pozitív értékeléseim -> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Scorpus

Új hozzászólás Aktív témák