Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jokko

    tag

    Sziasztok!
    A következő lenne a problémám, előre is bocsánat, ha rossz topikba írom a kérdésem, de nem tudom, hogy mi a baja a gépemnek és én a vinyóra tippelek.
    A helyzet röviden:
    Van egy 80 gigás Samsung vinyó a gépemben, amin a rendszer van, ezenkívül van még benne egy másik Samsung is, amin adat van. Mostanában, ha a 80asról póbálok másolni a másikra, akkor kifagy az egész rendszer 15-20 másodpercre, és olyan hangot ad a vinyó, mint amikor indítom, újra felpörög. Ezután két eset szokott előfordulni :
    -a 20 másodperces kifagyás után minden megy tovább
    -van olyan, amikor kékhalált kapok
    A második esetben a kékhalál olyan szokott lenni, h ''a rendszer a számítógép biztonsága érdekében leállt, ha már többször kapott ilyen hibaüzenetet, akkor BIOS-ban kapcsolja ki a memória átlapolást és árnyékolást''.
    Van egy másik fajta kékhalálom is, ami csak egyszerüen annyit ir, h probléma lépett fel.
    Miota ezek a kékhalálok megjelentek, azóta minden induláskor elindul a c:/windows/system32-ben lévő dumprep.exe kétszer egymásután és egy hibaüzenettel elküld.
    Ha túl sok mindent csinálok párhuzamosan, több ablakban, akkor is szokott 15-20 másodperces kifagyás előfordulni mostanában elég gyakran.
    Kérdésem az lenne felétek, hogy mi lehet a probléma oka és mit lehetne ellene tenni?
    A merevlemezem sérült, vagy a memóriám, esetleg nagyon töredezett a merevlemez.
    Válaszaitokat előre is köszönöm !

Új hozzászólás Aktív témák