Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mixi80

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy Samsung F1 1TB HD103UJ hdd. Eddig AHCI módban volt, most IDE módban van.
    Mostanában elég sok hibát dob, a Win7 is már küldött hibaüzenetet lemezolvasási hibával, mentsem az adatokat, mert a merevlemez meghibásodása várható!
    Hd Sentinel szerint, több gyenge szektor található a lemezen 51 és van egy hibás bad sector is, amelyet a merevlemez az önteszt során fedezett fel! Felpörgést hibák, lemezfelület vagy olvasófej hibájára utaló üzeneteket kapok sorban.
    Többször előfordult, a rendszer is kifagyott, annak ellenére, hogy a win7 ssd-én van külön és csak a reset segített.
    Mindezek előtt már egyszer csináltam ES Tool progival low level format-ot, minden hibát kijavított, kondíció 100%, teljesítmény 100%.
    Most is futattam low level format-ot, de már a hibás bad sector-t nem tudja kijavítani, kondíció 100%, teljesítmény 79%.
    Mi a teendő ilyenkor? Használjam addig a merevlemezt, amíg rosszabb nem lesz az állapota és gariztatom, vagy már ezzzel az egy hibás bad sector-ral is lehet gariztatni, mivel ez már fizikai hibára utal?
    Van valami megoldás ezekre a hibákra?

    Válaszokat előre is köszönöm!
    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák