Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    válasz Brekkk #1584 üzenetére

    Valószínűleg ilyenkor próbálja kiolvasni a hibás szektorból az adatokat, vagy csak újra teszteli. Nézd meg a SMART adatokat, ha a Reallocated Event Count nagyobb mint a Reallocated Sector Count, akkor az történik amit írtam. De ha ráadásul a Reallocated Event Count folyamatosan növekszik, akkor baj készül. Lehetséges amúgy, hogy nincs bekapcsolva az Offiline Scanning a vinyódon, ami ürejáratban szkennelné egy bizonyos idő után a lemez felületét, ez miatt lehetséges, hogy egyszerre most sok szektorról fog kiderülni, hogy akár hibás is lehet, ha be lenne kapcsolva akkor már lehet hogy észrevétlenül ki is javította volna magát a vinyó, persze, ha nincs nagyobb baj. Én a GSmartControl nevú programot használom, ebben meg tudod nézni, hogy be van-e kapcsolva az a bizonyos opció, de amúgy meg javaslom a program utolsó fülére kattintani, és ott elindítani egy Extended Test-et. Közben használhatod a géped, csak minél jobban használod közben ezt a vinyót annál tovább tart a teszt. Egyébként a kerregésről annyit, hogy ha nem szűnne meg a kerregés, akkor hagyd bekapcsolva éjszakára a gépet, reggelre biztos végez, ha meg emiatt túl melegedne, akkor kis idejig úgyis pihenteti magát.

  • JHC

    tag

    válasz Brekkk #1590 üzenetére

    Szerintem ha nem túl magas a RawReadError értéke akkor nem lehet gond a vinyóval, bár erre nincs alap érték, nulla az ideális, de nekem a letöltő gépben lévő vinyó van néhány hibás szektor, a RawReadError érték össze vissza ingadozik. Gondolom amikor a hibás rész környékére történik írás, akkor olyan 250000 körül szokott lenni, aztán néha lejjebb megy, sőt néha nulla. Egyébként lehet hogy van még sok gyenge szektor is nálad, de még nem annyira gyengék, hogy pending szektor legyen. Jó ötlet a patíció létrehozás teszt céllal, csak nem biztos, hogy a meghajtó belső geometriája miatt az egymás utáni LBA szektorok a meghajtón belül valójában is egymás után következnek.

Új hozzászólás Aktív témák