Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    Most bukkantam erre a topikra, és bár WD fan vagyok, de tudtam hogy folyamatos üzemre inkább Hitachi a menő.

    Nos íme:

    Típus: Hitachi HDS721616PLAT80

    A használat kezede: 2008.01.19.
    A használatmódja 24/7 letöltőgépben. Az első 2 évben nem volt még szünetmentesem, így ha netán éjszaka vihar készülődött akkor lekapcsoltam mindent és kihúztam a dugót a konnektorból.
    Néhányszor elment az áram amúgy is, ekkor néha keletkezett pár hibás szektor is majdnem minden alkalommal.

    1,Raw Read Error Rate,16,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
    2,Throughput Performance,50,166,166,OK,0000000000AA,0,Engedélyezve
    3,Spin Up Time,24,165,165,OK,000300790079,0,Engedélyezve
    4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000062,0,Engedélyezve
    5,Reallocated Sectors Count,5,100,100,OK,00000000000C,0,Engedélyezve
    7,Seek Error Rate,67,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
    8,Seek Time Performance,20,136,136,OK,00000000001F,0,Engedélyezve
    9,Power On Time Count,0,95,95,OK (Mindig rendben),0000000094B6,0,Engedélyezve
    10,Spin Retry Count,60,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
    12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000054,0,Engedélyezve
    192,Power off Retract Cycle Count,0,99,99,OK (Mindig rendben),000000000685,0,Engedélyezve
    193,Load/Unload Cycle Count,0,99,99,OK (Mindig rendben),000000000685,0,Engedélyezve
    194,Disk Temperature,0,142,142,OK (Mindig rendben),0038000F002A,0,Engedélyezve
    196,Reallocation Event Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),00000000000D,0,Engedélyezve
    197,Current Pending Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
    198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
    199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve

    HDTune

    A HDSentinel 18%-ot ír rá már két éve, meg már akkor mondta, hogy kukázzam a cuccot, de persze ez esetben nem volt igaza, mert még tökéletesen fut.
    Célom az 50000 üzemóra ha bírja a gép is amiben van, ami egy Dell Optplex GX110 P3 933MHz 512MB RAM.

  • JHC

    tag

    válasz atom87 #1385 üzenetére

    Még régebben olvastam, hogy az újabb vinyóknál úgy működik a dolog, amikor elmegy a villany akkor a lemezeket meghajtó motor a forgó lemezek által hajtva generátorként működik, és ezáltal termel annyi energiát, amivel a fejet parkoló állásba lehet vinni, és ezt ki is használják.

    Amikor külső merevlemezházban használsz egy vinyót, akkor kikapcsolásnál igazából, csak lekapcsolod róla az áramot, ekkor ha nagyon fülelsz, olyan hangot hallasz mint amikor bekapcsoláskor felpörög a lemez, csak itt pont éppen hirtelen lassul mert ugye a generátor az autó motorját is hallhatóan megfogja egy kicsit. Viszont sajna az én gépemből is ilyet hallok az egy szem Hitachi mindig ilyen hangot ad kikapcsoláskor, a másik 3 WD-nek semmi gondja, de nálam ez összefüggésben van azzal, hogy a BIOS-ban aktiváltam az ErP Support-ot, hogy kevesebb legyen a gép készenléti fogyasztása, ha viszont kikapcsolom ezt az opciót akkor minden rendben van.

  • JHC

    tag

    Elnézést, hogy én is bekapcsolódok hozzátok, de nekem is volt hasonló tapasztalatom.
    A cégnél az egyik gépben, a rendszer meg a programok elkezdtek akadozni, de persze nekem csak már későn szóltak. A renitens meghajtó egy WD3200AAKS volt, amin akkor 720 hibás szektor volt a SMART értékek szerint, biztonsági másolat nem lévén, muszáj volt megkezdeni az adatmentést, ami sikerült is a fontos adatok mind megúszták csak a windózt kellett újra rakni az új vinyóra. Miküzben az adatmentés zajlott a hibás szektorok száma felszökött olyan 1500 körülire
    Haza vittem a vinyót, közben a friss Sentinelben észre vettem hogy van lemez írás teszt is, na már ennek úgy is mindegy ráküldtem azt aminél írják, hogy megfelel az alacsonyszintű formázásnak. Hát jó sokáig eltartott de lefutott, és azt vettem észre, hogy a SMART értékek kevesebb hibás szektort mutatnak, visszaesett olyan 600-ra. Még egyszer lefuttattam most már gyorsabban ment neki a teszt, és a végén elfogytak a hibás szektorok, tehát a vinyó mindenféle paramétere beállt normálisra, a Sentinel 100/100-at mutatott. Ráküldtem harmadszorra is, de egy egészséges vinyó sebességével futott le a teszt, majd futtattam egy teljes SMART tesztet, de az is tökéletesnek mutatta a lemez állapotát, és ekkor néztem nem kicsit bambám.
    Nekem van egy 1 Terás EADS, és egy 2 Terás EARS is, mindkettő szigorúan csak tárolásra van használva, és a WDIDLE nevű programmal maximumra van állítva az üresjárati időzítő. Mindkét meghajtónál lehet hallani olyat hosszú lemez művelet után hogy úgy másodperecenként mozdul a fej pedig én nem csinálok rajtuk semmit.
    Olvastam olyat hogy a lemez felületen van valamiféle kenő anyag is, és ha sokáig egy helyen áll a fej akkor ez nem tesz jót neki, ezért néha üresjáratban, a fej sikamikázza a lemezeket, bár ez elég hülyén hangzik.
    Aki ismeri és használta a WDIDLE-t, az tudja, hogy 30 másodperc a legnagyobb üresjárati érték, viszont hosszú lemez dolgoztatás után van úgy, hogy 2-3 percig még dolgozik a lemez magától, és nem a windóz piszkálja mert a lámpa nem villog a házon ilyenkor.
    Csak miután rendbe tette magát a vinyó ami mint mondtam lehet akár 2-3 perc is, teszi magát parkolóra.
    Én azt javasolnám ha hibás szektor van, legyen bekapcsolva az üresjárati SMART ellenőrzés mondjuk a SmartControl nevű programmal, és a meghajtó tudjon pihenő idejében lemez tesztet végre hajtani. Le kell húzni a vinyó adatkábelét, és be kell kapcsolni a gépet mondjuk éjszakára, aztán reggelre lesz valami.

    Rendszer lemeznek a cégnél, meg otthon nálam eddig a WD Raid Edition meghajtók, (tehát az RE4 ,s nem az RE4GP) váltak be, csak nagyon drágák.

  • JHC

    tag

    válasz gyuribácsi88 #1399 üzenetére

    Én azon a véleményen vagyok, hogy asztali gépbe WD-t, laptop-ba Hitachi-t, mert a 2,5-ös WD-k csinálják a 8 másodperc utáni parkoltatást és még állítási lehetőség sincs mint a Green-eknél.

  • JHC

    tag

    Íme az én gyöngyszemem: [link] [link]

    Úgy látszik nem tettem rossz lóra mikor Hitachi-t választottam 24/7 üzemre. Mondjuk félévente ugrik egyet a hibás szektorok száma, de adatvesztés még sosem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • JHC

    tag

    válasz Brekkk #1584 üzenetére

    Valószínűleg ilyenkor próbálja kiolvasni a hibás szektorból az adatokat, vagy csak újra teszteli. Nézd meg a SMART adatokat, ha a Reallocated Event Count nagyobb mint a Reallocated Sector Count, akkor az történik amit írtam. De ha ráadásul a Reallocated Event Count folyamatosan növekszik, akkor baj készül. Lehetséges amúgy, hogy nincs bekapcsolva az Offiline Scanning a vinyódon, ami ürejáratban szkennelné egy bizonyos idő után a lemez felületét, ez miatt lehetséges, hogy egyszerre most sok szektorról fog kiderülni, hogy akár hibás is lehet, ha be lenne kapcsolva akkor már lehet hogy észrevétlenül ki is javította volna magát a vinyó, persze, ha nincs nagyobb baj. Én a GSmartControl nevú programot használom, ebben meg tudod nézni, hogy be van-e kapcsolva az a bizonyos opció, de amúgy meg javaslom a program utolsó fülére kattintani, és ott elindítani egy Extended Test-et. Közben használhatod a géped, csak minél jobban használod közben ezt a vinyót annál tovább tart a teszt. Egyébként a kerregésről annyit, hogy ha nem szűnne meg a kerregés, akkor hagyd bekapcsolva éjszakára a gépet, reggelre biztos végez, ha meg emiatt túl melegedne, akkor kis idejig úgyis pihenteti magát.

  • JHC

    tag

    válasz Brekkk #1590 üzenetére

    Szerintem ha nem túl magas a RawReadError értéke akkor nem lehet gond a vinyóval, bár erre nincs alap érték, nulla az ideális, de nekem a letöltő gépben lévő vinyó van néhány hibás szektor, a RawReadError érték össze vissza ingadozik. Gondolom amikor a hibás rész környékére történik írás, akkor olyan 250000 körül szokott lenni, aztán néha lejjebb megy, sőt néha nulla. Egyébként lehet hogy van még sok gyenge szektor is nálad, de még nem annyira gyengék, hogy pending szektor legyen. Jó ötlet a patíció létrehozás teszt céllal, csak nem biztos, hogy a meghajtó belső geometriája miatt az egymás utáni LBA szektorok a meghajtón belül valójában is egymás után következnek.

  • JHC

    tag

    válasz szkorhetz #1592 üzenetére

    Javasolnám a HDSentinel felület tesztet a legutolsó opcióval, mondjuk 2-szeri ismétléssel, ha van badszektor szaporodás, akkor valami készül odabenn. A lemeztérképen sötét színnel jelennek, meg a lassabban olvasható szektorok, ha ezek nagyjából egy helyen vannak, akkor ezekből még lehet, hogy valamikor badszektor lesz. Viszont régen szoktunk csinálni olyat, hogy az ilyen egybefüggő területekre definiálunk egy partíciót, bőséges ráhagyással innen-onnan, majd szépen rejtetté tesszük, így nem zavar be a képbe.

Új hozzászólás Aktív témák