Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vidala

    senior tag

    válasz sanyi0629 #10439 üzenetére

    A VSX 519-es már van 65K körül is, de az egy lépcsővel lejjebb áll a másik kettőhöz képest. Ráadásul a Blu-ray HD hangjaival nem tudna mit kezdeni, szóval nálad kiesik.
    A másik kettő között sztem már nincs olyan nagy különbség, nekem a Pio jobban tetszik, de talán az Onkyo a racionálisabb választás.
    Nem írtad mi hajtotta a régi dobozaidat, de gyanítom nem egy titkos hi-end erősítő, úgyhogy jobb kéne legyen (sztem meg fogsz lepődni). Rákötheted nyugodtan a régieket, csak legfeljebb a hangerőgombot kell óvatosan tekergetned.
    A HDMI-n jobb a hangzás, mint jack-en, viszont a Pio-nak nem találtam a HDMI verzióját.
    Sajnos nem a HDMI 1.4 szabványon múlik, hogy egy eszköz leveszi-e a hangot róla (amúgy már korábbi verszióknál is működik), hanem az erősítőn. Ahogy tudom erre mindkettő kérdéses cucc képes.

    CoVboy Forever!

  • BBéci

    titán

    válasz sanyi0629 #10439 üzenetére

    Alapjaiban jó az elképzelésed, de azt tudnod kell - már többször leírtuk - a 80000 forintos házimozi erősítők nem alkalmasak igényes zenehallgatásra. Egy ugyanannyiba kerülő sztereó erősítő már igen.
    A meglévő hangdobozaidról hogyan mondjunk véleményt, ha nem tudjuk a márkáját, típusát????? Az erősítő nem tud tönkremenni tőle, inkább a fordítottja képzelhető el.
    Azt szintén nem tudjuk, hogy most milyen erősítőt használsz, extrém esetben előfordulhat, hogy jobban szól, mint amit venni fogsz.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • #09634560

    törölt tag

    válasz sanyi0629 #10439 üzenetére

    Az 519 kapásból elvetve,mivel nem HD-képes,igy csak kidobnál az ablakon egy csomó pénzt.A másik 2 jó.Az se baj ha sztereóra használod,a frontra kell kötnöd.
    Minden HDMi szabvány ad le hangot,csakhogy nem mindegyik erősitő veszi azt le!A fent emlitettek igen. Szgéptől független,feltéve persze ha a szgép leadja. Az S/PDIF azvan optikai és koaxiális az digitális interfész(csatolófelület) Amelyen keresztül ha nem is akkora sávszélességen,mint a HDMI (Kb 192kHz)de átmennek a Dolby digital,a DTS és a PCM-jelek,amit az erősítő dekódol és szétoszt. HDMi átviszi a hagot a tévére és ha 1.4a szabványú tévé csatlakozóba dugod,akkor visssza felé is megy a hang,ennek neve Audio return channel.
    Egyéb erősitők : Van még az Onkyo 308 on kivül Denon 1709(ez pl nem DTS HD) 1610 1910 (ami Hd és HDMi képes).Harman/kardon 155(ez nem HD-képes)160 Sony str 800 Pioneer Vsx 819 és yamaha Rx-v 465. És természetesen az ezektöl nagyobb tipusszámú termékek ajánlhatók. Tehát ha körbenézed,nem véletlen az Onkyo ajánlása,többi drágább,vagy ha olcsobb,pl Denon,,vagy H/K akkor vmi hiányossága van

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák