Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Squirrel

    őstag

    válasz Pazolini #161552 üzenetére

    Nekem CA CXR200 és szintén Pana VT60 🙂

    De megoldottam a problémát, de attól nem értem. Az erősítő menüjében az arc-os be/kimenet enabled-en volt, viszont a CEC kontrollt valamikor kikapcsolhattam. Elvileg annak nincs köze, hogy a tv hangja menjen az erősítőre, csak stand by módot engedélyez, hogy ebreszthesse a tv az erősítőt. Szóval ezt nem értem. Ezt bekapcsoltam és így ha az erősítőt tv source-ra állítom, ismét van hang. Szerencsére automatikusan nem ébreszti az erősítőt. Emellett az analog audio process-t is kikapcsoltam. A kettő közül valamelyik okozhatta a tv elnémulását, szerintem valószínűbb az utóbbi, de most inkább nem kísérletezek vele, mert működik minden jól.

    Lenne egy kérdésem. Mennyire lehet hagyni nyugodt szívvel az erősítőt melegedni? Most benn van a low board középső fakkjában, így felette van kb. 20 centi, elől-hátul nyitott. Viszont miután át lehet rajta így látni, látszik hátul a kábeldzsungel. Beeszkábáltam ide egy polcot, átfurtam 8 mm-es lyukakkal vagy 30 helyen és ezen a polcon van a média lejátszó. Így az erősítő felett csak 7 centis hely lett. Érzetre melegebb. Viszont ahogy néztem sok profi hifi állványt, ott se sokkal több hely van az erősítő fölött.

    Tudom, akusztikailag a frontok suboptimalis helyen vannak. A tv-t lassan cserélem év vége fele egy 77 colosra, az felkerül a falra, center meg alá a low boardra.

Új hozzászólás Aktív témák