Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #21976064

    törölt tag

    Sziasztok. Hasonló tanácsot szeretnék kérni, mint a pár hozzászólással ezelőtti fórumtag. A csatolt képen látható elrendezésű szobában (47m2, ablakok nincsenek jelölve), jelenleg egy denon X4200 erősítő, Dali lektor 6 szettet hajt, klipsch R-112SW mélynyomóval. Nem mondom, hogy nem vagyok megelégedve, de lehet kipróbálnék mást is. Ami black friday alkalmával elérhető lenne számomra, Dali zensor 7, vagy Klipsch R-820F szett. Véleményetek szerint előrébb lennék valamelyik nagyobb szettel? A klipschet hallgattam az extremaudioban, egy 28m2-es szobában, és mozin ütősebbnek tűnt a lektoromnál, viszont zenén, ami éppen egy női énekhangos volt, a lektor elveri. Köszönöm előre is a tanácsokat.

    [ Szerkesztve ]

  • #21976064

    törölt tag

    válasz BBéci #37467 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat, lehet érdemes lenne körülnéznem a használt piacon. Adott összegért, valószínűleg nagyobb kategóriában tudnék keresgélni.

  • #21976064

    törölt tag

    Sziasztok. Tegnap tartottunk pár barátommal, egy kis tesztelést nálam. Az erősítők Yamaha rx-v683, és denon X3200W. A hangfalszettek Dali lektor 6, és Focal chorus 615. Ezen a Yamahán csak 1 pontos mérés lehetséges, illetve a Denonnál is megálltunk 3 után, ezek után csak a vágási frekiket állítottuk egyformán, a többi beállítást nem piszkáltuk. Az audyssey a frontokat -4,5 dB, az ypao 0 dB értékre rakta. Mivel inkább a mozi „tudásukra” voltunk kíváncsiak, így csak filmrészleteket hallgattunk. Ami számomra meglepő volt, hogy szinte minden filmnél, és 100%-os egyetértéssel az elvileg kisebb kategóriás Yamaha lett a nyerő, annak ellenére, hogy több helyen is olvastam, hogy a Dali a denonnal érzi jól magát. Ezek után próbáltunk különböző beállítás módosításokat, de a véleményünk nem változott, a Yamaha hallhatóan tisztábban, sokkal több részletet megmutatóan, dinamikusabban szólt. Lehetséges, hogy épp nem az erősítő kategóriájához képest megfelelő hangfalakat választottunk, (bár szerintem igen), de nekem meglepő volt a Yamaha fölénye, a magasabb kategóriás Denonnal szemben. Ezt most csak azért írtam, hogy tényleg érdemes hallgatni arra a tanácsra, hogy vásárlás előtt hallgatódzni - hallgatódzni.

Új hozzászólás Aktív témák