Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz bencefica13 #66760 üzenetére

    Párszor leírtam egy ismerősöm esetét, akit megcsapott a házimozi szele és volt pénze bőséggel, hogy hódoljon a szenvedélyének.
    Lakás egylégterű helyiségébe helyezett el Meridian rendszert, csúcs tévét és vetítőt. A kép nagyjából rendben volt, de a hanggal nem volt elégedett. Én sem, amikor nála jártam, de az mellékes.
    Utána egy másik lakásba költözött, ott a mozirészleg csak egyik oldaláról volt nagyrészt nyitott. Cserélte a házimozi rendszer alkotóelemeit, listaáron bőven 10 millió felett járt, talán közelebb a húszhoz, de még mindig nem volt elégedett a hanggal. Jogosan, indokoltan.
    Megint költözött, az új házban külön szobába került a házimozi, az akusztika és annak köszönhetően a kép és a hang is elérte azt a szintet, ami a ráköltött pénz ellenértékeként elvárható.
    Ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy a helyiség, az akusztika fontosabb, mint az eszközök/alkotóelemek. Akinek fontos a jó kép- és hangminnőség, az messziről kerülje az úgynevezett amerikai konyhás megoldásokat!

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • BBéci

    titán

    válasz bencefica13 #66765 üzenetére

    Ismerem a Soundsticks-et, írtam róla cikket az AVO-n, PC-s viszonylatban nem rossz, bár magamnak nem vennék olyat, viszont a házimozihoz semmi köze.
    Bármit helyezel el egy ilyen nyitott térben, nagyjából úgy kell kalkulálnod, hogy a tudása felét sem fogja megmutatni.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz bencefica13 #66765 üzenetére

    Természetesen nincs jobb megoldás annál, mint hogy meghallgasd. A felsoroltak is jó gyártók, bár nekem a Klipsch a helyiség mérete miatt ugrott be először, azoknak ez nem szokott probléma lenni.

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz bencefica13 #66760 üzenetére

    Klipschbol boven ki lehet fogni akciokat is, es olyankor nagyon jo aron lehet egy kifejezetten jo rendszered.

    ahogy nezem gyorsan argep alapjan van harom verzio van hangfalakbol:

    1. kulon-kulon egy nagyobb Klipsch
    front: R-820F 250ezer / par (ez majdnem felaras akcio)
    surround: R-51M 70 ezer / par
    center: R-34C 130 ezer vagy R-52C 90ezer (utobbi kompaktabb es a TV allvanyaba jobban befer)
    itt kezd a frontokkal es az erositovel ha nincs egyben penzed, a surround es a center raer kesobb is. az R-820F siman izombol lenyomja egy kisebb rendszer melynyomojat. az R a Klipsch olcsobb referencia szeriaja, ami kb a muanyag hazon latszik (nagyon kozelrol), viszont a hangja nagyon is rendben van, cserebe felebe kerul a fahazas variansnak.

    2. elozo varians egy csomagban a nagyobb centerrel egyben: meg olcsobban komplett R-820F 5.0 400ezerert [link] , ehhez meg elvileg kene sub, bar ha van also / felso szomszed az kihagyhato. a dual 8"as allok siman kivaltanak egy kisebb subot.

    3. van a kisteso R620Fbol 5.1 450ert [link] ,a kisebb centerel de subbal. az R820F 2x8+magas, mig az R260F 2x6+magas. elonye, hogy a 26os szeria picit kompaktabb, bar igazabol az R-34C vs R-52C ami igazan problemas tud lenni elhelyezes szempontjabol ha engem kerdezel.

    erositobol kb a Sony STR-DH790 ami a legolcsobb amit meg meg szabad venni 145000 korul illetve a Yamaha RX-V4A 170 korul, illetve 250ezerert ott a Yamaha RX-V6A. A V6Arol jokat olvastam es az egy joval modernebb darab (a V4Ahoz hasonloan), viszont a HDMI 2.1 implementacioja nem tokeletes. igazabol ami ennel jobb az a Yamaha A2A, de az magaban 1000 euro es elviszi a budgeted felet. en a V6At vennem.

    nekem a kisebbteso R26F korabbi elodjenek egy variacioja van (ket 10"es Yamaha subbal) kb 30nm2re es boven van benne tartalek, a filmes resz ahogy nezem neked se lesz nagyobb. a Yamaha subok relative picik, a korabbi lakasban mar azok is istenkisertesnek minosultek ugy is, hogy megemeltem oket. a 8"as szeria 25-30nm2re tulzas ha akkora a mozi resz, azt inkabb ilyen 40nm2es nagyszobakba szoktak ajanlani.

    a Yamaha + Klipsch paros jol megvan, a sajat rendszerem egy Yamaha AX-R840el hajtom, ez akkoriban az 1000euro MSRPs Yamaha volt amikor osszeraktam par eve a rendszert.

    kabelre saccperkabe 50ezerrel szamoltam. kabelezest nem vagom mit erdemes venni Magyarországon, erre a 2.5mmes Supra Classic kb 1000huf/meter korul van, talan olcsobb is megteszi (ld a korabban linkelt kalkulatort). sub kabel kb 10ezer. HDMI kabelt szinten lehet kell venned.

    realisan kiepitestol fuggoen kabelekkel ez igy 700-800ezer korul lesz:
    - egy V6A + R-820F is kijon 700ezerbol a jelenlegi akcioban, amire meg lehet kell egy sub (ezt Magyarországon nem tudom mit érdemes venni, svédeknél 200 euro akcioban felaron a Dynavoice Magic 12"), de lakasban tippre a frontok izombol is megoldjak a dual 8" kiepitesukkel.
    - a V6A + R620F subbal kb 750ezerbol jon ki kabelekkel.
    - A2A + R820F 820ezer, ha nem kell a sub viszont erositobol feljebb akarsz lepni egy kategoriat.

    ha ki akarod egesziteni Atmossal, akkor a Klipsch R-41SA erre meg 100ezer, annyibol elsore a 820F melle lehet inkabb subot vennek. az R620F melle hunyoritva, de belefer a budgetbe. arra ugyelj, hogy atmossal bi-amp a frontokon jellemzoen kiesik. szoval az R820F + atmos kijon 800bol, de akkor en mar eloszor subot vennek inkabb (ha nincsen also szomszed) vagy A2A + R820F ha van also szomszed es az 5%os budgettullepes belefer.

    ennyibol kapsz egy modern, jovoallo rendszert eleg tartalekkal ami filmezni a szobahoz tokeletes lesz, zenet hallgatni pedig szinten remek, mivel alapvetoen egy 2.0as hifi stereo rendszer van kiegeszitve surrondda. Klipschek teljesen jok zenere is. ismerosi korben jellemzoen ahol van igeny, hely es budget, altalaban a Klipsch 6 vagy 8as szeriajat szoktak preferalni erre (ld az akcios kommentem :) ), jellemzoen darabonkent veve. a sajat rendszerem is koltozes korul kb fel ev alatt lett darabonkent beszerezve, a masodik subbal bezaroan ahogy osszeert a budgetem, illetve ahogy talaltam akciot. akcio nelkul alapvetoen ez mar hetszamjegyu rendszer lenne forintban, es pontosan ehhez merten is szol jol. nekem kb 5 eve van meg a rendszer jelen formajaban es elegedett vagyok.

    hangzas: alapvetoen a bejaratott, mainstream hifi surround gyartok kozott nincsenek hatalmas kulonbsegek. erositobol a 600-1000euro MSRP kategoriabol a csaladban utobbi evekben volt 3 Onkyo, 1 Yamaha es egy 1 Denon, ugyanazokkal a hangfalakkal ugyanabban a szobaban, sajat mikrofonos kalibracio mellett minimalis kulonbsegek voltak. szoval hazimozi erositobol adott budget mellett vedd azt, aminek megfelelo a ki es bemeneti listaja es tudja az osszes funkciot, ami kell. a "teltebb hangzas" meg "elettelibb" kb ezoterias kategoria.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • krx21

    nagyúr

    válasz bencefica13 #75022 üzenetére

    A szomszédok és az akusztika érdekében, szőnyeg kötelező…
    A csupasz falakat is be kellene lakni majd, különben a visszhang zavaró, pláne a szomszédoknak. ;)

  • I'am Dony

    őstag

    válasz bencefica13 #75022 üzenetére

    Nagyon jó valasztás a Silver 100 és nem feltétlenül gondolkodnék álló dobozokban sem, mert sok esetben rosszabul szólnak, ha nem tudod megfelelő távolságra helyezni a falaktól és nagyobb bútoroktól. A tér nagysága mondhatjuk másodlagos a dobozok szempontjából, mert a hallgatói távolság ami számít. A Silver 100 akhoz nézz egy minőségi zárt szubot és elégedett leszel. Azért javaslok zártat, mert 5.1 nem szeretnél, így a mozi nem kiemelt fontosságú, így nincs szükséged a 30 Hz alatti többletre. Az felett és zenén pedig jó válsztás a zárt. Kisebb, könnyebben el tudod helyezni. Ha az anyagiak engedik, sokat javíthat az összképen ha 2 db. szubot helyezel el.

    [ Szerkesztve ]

  • Phülöp

    addikt

    válasz bencefica13 #76874 üzenetére

    ha szempont az audiofilség (későbben akár) és a jó szobakorrekció, akkor én NAD, Anthem, Arcam vonalon néznék szét elsősorban

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • b.

    félisten

    válasz bencefica13 #76874 üzenetére

    Én a második opciót választanám, használt 6015 vagy 4500H. részemről főleg a 6015 Marantz, jobban szeretem a hangképét.
    Audyssey MultEQ XT32 verziót támogatják ezek.
    Hangfalakban amúgy az RP 600M mellé nem overkill semelyik , nem alulértékelt párosítás semelyik oldalról.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák