Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • powerup2

    addikt

    Egy kis élménybeszámolóval lepném meg itt a csoportot hátha más is szándékozik új avr-t venni. A rendszerembe előzőleg egy Anthem MRX-710 avr volt használatba. Gondolom a vasat nem kell külön bemutatni aki ismeri tudja milyen jó hangú avr. Az Anthem 3 évig szolgáltatta a mozi alapját nagyon megvoltam vele elégedve de egy ideje már terveztem feljebb lépni. Szeretnék atmost azt meg a 710-el nem ment volna. Nézegettem az új Anthemeket olvastam külföldi fórumokat és valahogy nem volt az az olvasottak alapján hogy ilyen irányba menjek tovább Anthem vonalon. Képbe került az Arcam és hát rá esett a választás mégpedig az AVR10-es változatra. Házimozi studióba Snell Sanyi körbevezetett megmutatta a szobákat sajnos egyik rendszert sem tudtam meghallgatni de nagyon segítőkész volt az Arcammal kapcsolatba. Hazaérve beüzemeltem az Arcam avr-t ez egy egész gyors folyamat volt azonnal beállítottam a hangfalak távolságát és mindent hagytam alap beállításon. Ekkor jött az a pont hogy kerestem az állam. Dűne volt a tesztalany, a filmet elindítva már az elején előjött milyen dinamikai ugrásokra képes az avr ez félelmetes volt megtapasztalni :) a nyitó jelenet ahol a szél felkapja a homokot és annak a hangja ahogy a homok szemcsék találkoznak hihetetlen volt. Ez előzőleg fel sem tűnt pedig moziba 2x is láttam a filmet meg aztán vagy 4x itthon is a másik erősítővel. A halk jeleneteknél is a dialektusok kiválóan voltak prezentálva természetesen hangzott az egész. Aztán a csata jelenet ami viszonylag rövid a filmben de ott a robbanások nagyon realisztikusan átjöttek és remegtették a szobát. Aztán jött a Mad Max Fury Road azon is csak kapkodtam a fejem. Ott is mikor Joe beszél a legelején a filmnek olyan valóságos volt a szobába hogy libabőrös lettem. A hadivas hangja mind a 2000 lóerő ahogy dübörög végig a szobán fergeteges tényleg mosolyt csal az ember arcára. Leülsz nézed a filmet tesztelsz de nem akarod lekapcsolni. Másik kedvenc következett Blade Runner 2049 nyitó jelenet itt is olyan dinamikával csap le a szobára hogy már az ember félti a hangfalait. Ennél a filmnél is a dialektusok valóságosak a robbanások effektek is. Leírni szinte lehetetlen azt amit hall az ember tényleg fergeteges. Dirac-al is kalibrálva lett a rendszer ez még rá tett egy lapáttal. Remélem tudtam segíteni annak aki vásárolna a jövőben avr-t.

    TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Új hozzászólás Aktív témák