Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    válasz Nemir Ombe #16977 üzenetére

    Egy kicsit félreértettél! Nem "sok" pénzből akarok fejleszteni, hanem a már meglévő (ficsőrökkel teli) erősítő arából venni egy régi(csak optikai bemenetű) erősítőt, jobb hanggal.
    Egyszerűen az tudatosult bennem, hogy egy ilyen magamfajta kezdő, kicsi pénzből (100-150eFt) hm-ra vágyó emberke egyszerűbben jobban jár egy régebbi erősítővel.
    Persze a ficsőrökről le kell mondani(wifi, app vezérlés, internet rádió), de pl. nekem nem érvágás.
    Általában DD a szinkronos hang, illetve eredeti hangban DTS és DTS Core-t pedig az optika is tud.
    HD hangoknak nincs értelme,ilyen szinten akkor a HDMI csak hibaforrás.
    A HDMI megjelenésével tömegesen jelentek meg a HDMI nélküli nagyvasak...olcsón.
    Javításuk olcsó, de nem is romlanak el mivel az ólommentes forraszanyag jobb, nem reped,törik.
    HDMI panelhiba miatt sok drága, mai erősítő gazdasági tk.-s, esetleg BGA.
    Konkréten gondolok itt: Egy barátom német ebay-en HK AVR 5000-est vett 40E -ért. Hangban szerintem volt olyan(ha nem jobb) mint az Onkyo-m és árban a töredéke.
    Persze mindenki mást tart fontosnak (pl.ARC,CEC stb. nem megy HDMI nélkül ), Én csak a hang minőségére korlátozódva agyalok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák