Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    válasz fonix232 #3878 üzenetére

    Ha a sebesség nem fontos akkor elzörögnek simán ilyen hibrid megoldással is. A SAS vezérlő drága de mihez képest. Egy Rendes Raid Vezérlőhöz képest azthiszem 40k ért már láttam, RAID vezérlő meg 100-150 től indul és a határ a végtelen űr :D Tudom ilyenben gondolkodtam a kis Házi nas ban aztán SW raid -melett döntöttem végül :D

    Hát igen drága a a ház de alternatívát mutattam :)

    ÁÁ 2TB -ben már van sokkal vékonyabb is. Fejlődött a technika ha nem is sokat.
    Konkrétan már Ő is 7mm nem pedig 12 :)

    Ha csak 1TB lemezek vannak akkor mért nem 4db 2TB -s lesz? Vagy 2db 5TB -s? Minek annyi vinyó?
    Jó nyilván a Raid 6 gyorsabb mint egy mezei tükrözés, de nem kell annyit trükközni. Vagy annyira nagy terhelés alatt lesznek? Itt pedig már sima 3,5" vinyó is megfontolandó. két WD red keveset parkol szépen működik és olcsóbb is. persze hangosabbak.

    Mennyi össz tárhely kell?

    5.25" külső helyel bíró házban a beépítő keretekkel pl simán 4db 2TB -s vinyó is mehet.
    Nem vágom annyira a Raid -et a Raid5 újabb változata a Raid6 de sebességben hol van mondjuk egy Raid 10 -hez képest vagy számításigényben? Raid10 nem annyira számításigényes és sebességben is jó. Nem tudom ehhez képest hol van a Raid6.

    Na már túl sok az alternatíva :D

    Én is mostanában készülök nekiugrani a NAS -nak de még kicsikét várok a lap procival. Amúgy sima tükrözött Raid lesz nekem elég az is :)

Új hozzászólás Aktív témák