Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consono

    nagyúr

    válasz benedekco #52879 üzenetére

    Én töröm a fejem, hogy a sunburst stratón minden műanyagot kicserélek feketére :) Lenne egy teljesen új gitárom, tök olcsón. Biztos máshogy is szólna! ;]

    "In God we trust. All others must bring data"

  • cucka

    addikt

    válasz benedekco #52879 üzenetére

    Szerintem teljesen normális, hogy fontos a kinézete a hangszernek.
    Squier-Fender vonalon basszusgitárnál is ugyanazok a termékkategóriák, mint gitároknál.
    És ezeken mind vastag poliuretán fényezés van, szerintem az alatt a fa sehogy se öregszik.

    Sire tuti tipp 200 ezer alatt, azzal nem fog senki mellényúlni. Squierek se rosszak, esetleg ha kifogsz egy Sandberg Electra-t annyiért, az tuti lesz. De a középkategóriás Cort-oknak sincs semmi bajuk a márkanéven kívül :D . G&L-eket nem nagyon lehet kapni sehol.
    Ha modern hangszerek is játszanak, akkor a Yamaha még tuti tipp.
    Basszusgitárnál ez a 100-200 ezer közötti ársáv szerintem a belépő kategória, amiért már hangszert kapsz, és nem hangszer formájú tüzifát.

    Harli Bentont biztos nem vennék első hangszernek, mert valóban olcsó, de vagy egy jól sikerült darabot kapsz, vagy tüzifát. És ha még nem volt a kezedben hangszer, akkor nincs honnan tudd, hogy melyik eset áll fenn.

    Egyébként egy jazz bass-en a híd egy faék egyszerűségű hajlított fémlemez, a kulcsok is egyszerűek, ezekkel nem szokott gond lenni. Itt nincs tremoló és nem része a játéknak a folyamatos vibrátó meg nyújtások, szóval az elhangolódás se akkora probléma.
    Ami az olcsóságra utal, az inkább a bundozás minősége, meg talán a potik nem bírnak pár évnél többet.

    [ Szerkesztve ]

  • emiki6

    veterán

    válasz benedekco #52879 üzenetére

    A kényelmet azért nem említettem, mert abban hosszútávon nyilván nem éri meg kompromisszumot kötni.

    Én a sunburst-öt ki nem állhatom, legjobban a natúrok tetszenek.

    Redditen azt írják bass esetén, hogy sokan jobb szeretik a cv-t és a vintage modified-ot, mint a fender playert. Az affinity meg kifejezetten nem ajánlott az anyagminőség, szóval a squire igazából a cv-nél kezdődik. Jó lenne amúgy a cv, de jb60-ból csak sunburst meg "babakék" van, egyik se szimpatikus, bár akkor már inkább az utóbbi.

    Valamelyik nap akkor benézek a gitárcentrumba és kiderítem mit akarok majd venni, aztán, már csak el kell adjak pár cuccot. :D

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák