Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SRC

    junior tag

    válasz Goose-T #43470 üzenetére

    A hirdetés egy dolog. Az eladás a lényeg. Én 3db olcsó tömeggitárt adtam el GS-en decemberben. A 3-ból kettőért többet kaptam összegben, mint amennyiért én vettem használtan. Más kérdés, hogy az a pénz most mit ér, meg akkor mit ért. A háromból egy ment el egykori új árának 80%-ért, a többi inkább félár környéke. Januárban egy 15W-os gyakorló kombóra jött onnan vevőm. 20-ért vitte el és ezt még lehet kapni újonnan, ezért tudom mondani, hogy most éppen 30-32k között van az ára.
    Én nem azt látom, amit te.
    Pár napig nézegettem ott a kisebb 100W/15” kategóriás bass kombókat és hát 60k környékén teszi fel a sokadik tulaj a cuccot, amit ő inkább 40k környékén vett már akkor is használtan. Sokszor bevallottan nem első tulaj.
    Ez nem válságár. Túlkínálat sem nagyon van egyelőre. Pláne, hogy egy bass kombó nem hangszer. Egy mélyhangszóró erősen fárad. A fáradt hangszóró tekercse áthúz, amitől vagy megég az egész és recsegni kezd vagy a végfokban nyírja ki a tranzisztort, de tök normális ha a korral az ára lefelé megy, mert véges üzemidőt tud.
    Inkább azt mondanám, hogy egyre jobban nyílik az olló az új és a használtár között. Szóval, aki azért ad el, hogy aztán újat vegyen helyette az egyre jobban zsebbe kellene nyúljon és ezért inkább ül azon, amilye van.
    Így meg azért nehezen lesz túlkínálat (még ha vannak is páran, akiknek gyorsan kell a pénz). Túlkínálat nélkül meg nehezen megy lefelé az ár. Először mindenki a többit nézi, amikor áraz.

Új hozzászólás Aktív témák