Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabee_hun

    csendes tag

    Sziasztok! SW-HF 5.1 6000 az új szerzemény. Sosem volt még 5.1-es konfigom. Hangkártya Asus Xonar DG. Minden összedugva mindennel. Erre a speaker testnél, ahol egyesével bemondja a hangszórókat, hogy működik-e mindegyik, minden fasza, kivéve, hogy akár a left rear-re nyomok, akár a right rear-re, mindkettő csak a left rear hangszórót szólaltatja meg. Az már csak hab a tortán, hogy vagy a center szól vagy a mély, kettő együtt sehogy, se 5.1-es filmnél, se stereo zenénél. Van egy olyan a xonar driver-ben, hogy center/sub swap. Ha ezt bekapcsolom, akkor van egy olyan rendszerem, ami így szól: sub + két első hangszóró + a bal hátsó hangszóró. 5.1 helyett van egy 3.1-em. :( Maga a hangszóró működik, mert átdugva a másik oldal kábelét bele szól. Azt szintén leteszteltem, hogy az erősítő hátulján variáltam a bemeneteket. Az is rendben volt, mert ha átdugtam a hátsó hangszórókat az elsők helyére, akkor mindkét hátsó hangszóró szólt, viszont ha az elsőket meg bedugtam a hátsók helyére, szintén csak az egyik hangszóró szólt. Olyan, mintha hátsó csatorna jack dugója csak mono lenne. De ellenőriztem minden csatlakozást, és rendben vannak. Tanácstalan vagyok. Gyári hibás a frissen vásárolt Genius 6000? Vagy a hangkártya szar vagy a driver (már a gyári helyett alternatív driver van fent, de az is csak ugyanazokat tudja)? Holnap megnézem az alaplapi hangkártyával, ma már belefáradtam. :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák