Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Haugland #22361 üzenetére

    Hát olyan langyos a jó. Nem jó nagyon megizzadni, mert attól a pulzusod is felmegy, de az izmoknak meg inaknak kell, hogy bemelegedjenek. Igazából ha az elején fázni szoktál, akkor olyat is lehet, hogy otthon melegítesz be, aztán csak utána mész ki. A levezetésre ugyanez igaz. A megfázásra a csősál a jó, meg ha utána iszol teát, forralt bort, stb. Gyógyteák is jók, kamilla, zsálya, stb. A hőérzet növelésére sapka, kesztyű, vastag zokni, ami első körben kell, az talán kevéssé baj, ha átfúj egy kicsit a szél, feltéve, ha ilyen 0 fok körül vagyunk. Annál hidegebbre azért jobb plusz egy réteget venni, aláöltözetet vagy szélállót. Na nekem legalábbis egyelőre ez a tapasztalat. Aláöltözőig idén még nem jutottam, majd -5 alatt. Nem szoktam fázni, csak az elején, amikor kimegyek. Kevesebbet viszont már nem nagyon tudnék felvenni, max ha én is fecskében tolnám, mint tomcica.

    Megelőzésre inkább D-vitamin, B-vitamin, cink, szelén jó, mint C-vitamin, de persze kinek mi jön be. A placebo hatás is sokat ér...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák