Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz btraven #87400 üzenetére

    "Statisztika alapján a gyakorlott kritikus hallgatók sokkal jobb eredményt érnek el a vakteszt során. ...
    Egyszeri ember nem is tudja használni a módszert mert nem gyakorlott?"
    Egyszeri ember nem is tud olyan mélységben zenét hallgatni, mint a tapasztalt zenehallgató. Ennek semmi köze a vakteszthez. A zenehallgatás is olyan szerintem, hogy "tanulni" kell. Minél több zenét hallgat az ember, annál jobban meg tudja ítélni a hallottakat. Mind művészileg, mind hangminőség szempontjából. Én pl nem értek a festményekhez, ha mutatnak két képet nekem, nem biztos, hogy meg tudom ítélni, hogy melyik a remekmű és melyik átlagos, nem tudnám technikailag se megítélni melyik ecsetkezelés a magasabb színvonalú. Szemben azzal aki "benne van" a festészetben és látott életében több ezer képet. Én max azt tudom nekem melyik tetszik. Nincs abban semmi meglepő ha a gyakorlott zenehallgtó más szinten tudja értékelni a zenét és a hangminőséget, mint akit "behívnak" az utcáról. Ennek semmi köze a vakteszthez. Ennek ahhoz van köze, hogy bármit csinálsz az életben, minél többet csinálod, annál jobban értesz hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák