Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodius

    őstag

    Skacok!

    Balanced vs. Unbalanced-kérdéskör. Azt sokan megerősítették, hogy a balanced jobb hangzást biztosít, mint a sima. De a kérdéseim, illetve aggályaim:

    Előfordult veletek olyan, hogy az unbalanced jobban szólt volna?
    Tényleg jelentős előrelépés az a plusz csatlakozás? Csak mert úgy vettem észre, hogy a több százezres elit zászlóshajókban nincs ilyen. Miért hagyta le sok gyártó azt a kicsi XLR-csodát. Miért? Bonyolult lenne ráforrasztani? Ha az, akkor a Loxije miért tudta ráfingani a P20-as modelljére 30 rugóért?
    Csak pár példa, akiknek nem sikerült, és nem tudom, hogy azokon az árakon, amiért árulják őket, miért nem:

    1. Copland DAC 215
    2. Marantz HD- DAC1 High Definition USB DAC
    3. RME ADI-2 DAC (2018-as termék, 300 dodoért súlyos hiba ilyet nem rátenni)
    4. TEAC UD-széria (az összes, még a majdnem 400 rugót érő csillaghajó 505-ösön sincs, de a félmilliós NT-505-ös sem fordul elő)

    Az erősítőkön is eléggé meglepődtem, hogy miért nincs balanced :U

    1. Feliks-Audio Echo
    2. TMP Ant
    3. sok Vincent Audio terméken sincs (pl.: KHV-1, SV-227, T.A.C C-35, SV-237 MK), közölük sokan nagyon drágák.

    Miért hanyagolja az elit ezt a hangzásban aprónak tűnő, mégis igen fontos válltoztatási lehetőségét nyújtó csatlakozási?

    Poor XLR. :U :O :O

    Remélem tudtok segíteni, mert ez egy ideje szöget ütött a fejemben...

    De ott vannak még a balanced kábel-átalakítók is, amikkel ez a probléma orvosolható lenne. Érnek annyit, mint a teljesen balanced kábelek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák