Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz laver57 #22335 üzenetére

    Szerintem a közgyűrű inkább csak játszásra jó, azért elég sok probléma van vele képileg. De nyilván sokkal olcsóbb, így ha nincs pénz egy rendes makró obira, akkor csak ez a megoldás van.

    Az 50-es képe elég penge, nincs olyan bokeh, mint az 56-on, de árban is fele nagyjából, meg hát jóval kisebb és kényelmesebb. Én szeretem nagyon, kellemes ki obi, nagyon építési minőség, képminőség. stb.
    Normális áron beszerezni eglobalcentral és e-infinity kb a két legnépszerűbb hely.

    phaseOne: Ha a méret számít, akkor a Pro1 jóval nagyobb lesz, maga a váz is nagyobb, és a 23/2 is jóval hosszabb, mint az X100 lencséje (persze lehet esetleg tenni rá valami kisebb manuál obit akár). Ha nem kell más obi, akkor szerintem az X100 talán jobb megoldás, bár azt nem tudom, hogy mondjuk a fókuszálás mennyire kényelmes rajta. Ugye ezek igazából csak rangefinder jellegű gépek, nincs parallax fókusz.
    Szóval a kérdés, hogy mi kell neked a rangefinderből. A kinézete és stílusa, vagy a használati metodikája.

Új hozzászólás Aktív témák