Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz andy83 #2019 üzenetére

    Eehj, de ennék már egy jó omlós élesztős kenyeret én is. Bár mi a teljes kiőrlésű liszt hívei vagyunk - itthon a jó kis házimalom, a frissen őrölt tönkölybúzaliszt roppant egészséges, hasznos, és finom dolgokat lehet belőle sütni; már ha épp van alapanyag hozzá. Az élesztő viszont nálunk sajnos tabu dolog ("egészségügyi" okokból - amúgy senkinek nem lenne vele problémája, csak édesanyám mizériája, hogy "nem, az rossz"), ezért mi rendszerint szódabikarbónával emeljük meg a tésztát. Más lesz, "kicsit" tömörebb, de ugyanúgy finom. :))

    Illetve az utóbbi 2 hónapban kipróbáltam a kovászt. Úgy második próbálkozásra már sikerült is, nagyon jó. Elképzelni sem tudtam volna, hogy ez ilyen jó... ez az enyhén savanykás ízvilág nekem nagyon bejött (természetesen a család többi tagjának is), így elhatároztam, hogy fogok még párszor ilyet sütni. Egyedül az elkészítése igényel sok időt, és odafigyelést... mondjuk én is random dobálom össze a cuccokat, nem méregetek grammokat, aztán lesz amilyen lesz. :)) Van itt még valaki, aki próbálta már a kovászos kenyeret? Tapasztalatok, vélemények?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák